Aktualności

10-06-2022-11:49:05

Khalid i Marshmello znów podbiją listy przebojów

Udostępnij! Tweetnij!

Topowi artyści Marshmello i Khalid wcześniej połączyli siły w przeboju „Silence”, osiągając ponad 2 miliardy streamów na całym świecie i sześciokrotną platynę. Po pięciu latach wracają ze swoim letnim hymnem „Numb”.

Materiały prasowe

„Ja i Khalid zawsze rozmawialiśmy o nagraniu innej piosenki, więc wysłałem mu ten pomysł i bardzo mu się spodobał”, mówi Marshmello. „Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy zapytałem go, czy chce nagrać tę piosenkę, a on odpowiedział, że tak, ponieważ to dla niego trochę inny vibe, ale wiedziałem, że spisze się na medal. Wysłał mi go następnego dnia i od razu wiedziałem, że mamy gwarantowany hit”.

„Mello i mnie łączy wielka przyjaźń, a kiedy spotykamy się razem, aby tworzyć muzykę, zawsze świetnie się bawimy”, komentuje Khalid. „«Silence» to ulubieniec fanów, z którym kocham występować, więc nie mogę doczekać się kontynuacji naszej współpracy na «Numb»”.

Nominowany do nagrody Grammy Marshmello wciąż przekracza granice w branży. Dzięki singlom z czołówek list przebojów i współpracy z takimi artystami jak Juice WRLD, Halsey, Demi Lovato, Bastille, Kane Brown, Selena Gomez, Jonas Brothers i nie tylko, Marshmello ma aż 13 miliardów streamów w samym tylko Spotify. Z prawie 40 milionami słuchaczy miesięcznie na platformie, jest jednym z 40 najczęściej streamowanych artystów na świecie na Spotify oraz trzecim najczęściej subskrybowanym artystą na YouTube.

Na okładce magazynu Forbes „30 Under 30” Marshmello udowodnił, że jest nie tylko innowacyjnym producentem, ale i myślącym przyszłościowo biznesmenem. Poza własną marką pianek z nadzieniem czekoladowym („Stuffed Puffs”), uruchomił także kanał rozrywkowy dla dzieci Melodees. Ostatnio współpracował z Jonas Brothers nad ich hitem „Leave Before You Love Me” (13. miejsce listy Billboard Hot 100), a także został nominowany do najlepszego tanecznego/elektronicznego albumu na Grammy w 2022 roku.

Khalid to sprzedający multiplatyny artysta, okrzyknięty przez magazyn Time jednym z najbardziej wpływowych ludzi roku 2019. Jego pierwszy singiel „Location” (wydany na chwilę przed ukończeniem przez niego liceum) pokrył się w Polsce platyną. Niedługo po premierze kawałka, Khalid podpisał kontrakt z wytwórnią Right Hand Music Group/RCA Records i wydał debiutancki album „American Teen”. Jego drugi album „Free Spirit” (ponad 13,2 miliarda streamów!) zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Top 200. Co ciekawe, znajduje się na niej nominowany do nagrody Grammy utwór „Talk”.

Muzykę nazywanego przez Rolling Stone „cudownym dzieckiem popu” artysty odtworzono łącznie ponad 30 miliardów razy na całym świecie. Khalid był nominowany do 7 nagród Grammy i zdobył wiele nagród, w tym 6 Billboard Music Awards i 3 American Music Awards. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Normani („Love Lies”), Halsey i Benny Blanco („Eastside”), a także z Billie Eilish, Shawnem Mendesem i Marshmello.

Burmistrz El Paso wręczył artyście klucz do miasta i ustanowił 13 września Dniem Khalida. Wraz ze swoją mamą Khalid założył fundację The Great Khalid Foundation, która zajmuje się pomocą potrzebującym rodzinom. W 2019 trasa „Free Spirit World Tour” zabrała go na areny całego świata. W 2020 wypuścił wyczekiwany singiel „Eleven”, na którym gościnnie pojawiła się Summer Walker, a także numer z Disclosure – „Know Your Worth”. Został także ogłoszony najmłodszym artystą, który przekroczył 15 miliardów streamów w Spotify.

Pod koniec 2021 roku Khalid wydał swoją składankę „Scenic Drive”. Na początku tego roku wydał „Last Call” z okazji 5-lecia jego debiutanckiego albumu „American Teen”, nominowanego do 4 nagrody Grammy. Jego najnowsza propozycja „Skyline” to oficjalny singiel z jego długo oczekiwanego trzeciego albumu studyjnego, który ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Marshmello, Khalid - Numb

Listen to Numb by Marshmello, Khalid.

więcej


Sprawdź i kup bilet:
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!