Aktualności

29-06-2022-08:35:20

Dove Cameron i jej nowy singiel „Breakfast”

Udostępnij! Tweetnij!

Piosenkarka, autorka tekstów i nagrodzona Emmy aktorka, Dove Cameron, prezentuje swoją najnowszą ofertę muzyczną „Breakfast”. Utwór, który wyszedł tuż po jej ogromnym przeboju „Boyfriend”, podkreśla siłę kobiecości i wewnętrznej mocy.

foto: Brian Ziff

Dove mówi o utworze: „Zmęczyła mnie ta wszechobecna i ograniczająca, zdominowana przez mężczyzn energia wokół mnie, sprawiająca, że czułam się, jakbym była w jakiś sposób przygotowana do przegrania w grę, w którą nawet nie chciałam grać. Dlatego też pisałam piosenki, które pozwalają mi zajmować przestrzeń, przestać umniejszać swojej sile i odkrywać pełnię tego, kim jestem w nowy i seksowny sposób. «Breakfast» to tylko kolejny krok w tym, by odnaleźć swój głos poprzez muzykę”.

Kinowe, tajemnicze i nieskrępowane „Breakfast” to prawdziwy hymn dla osób, którzy przejmują władzę nad swoim życiem. Melodyjny fragment utworu został po raz pierwszy zaprezentowany na TikToku, gdzie szybko przykuł uwagę słuchaczy swoim żartobliwym vibem i eksploracją dynamiki miłości i siły. „Breakfast” to bezkompromisowa kwintesencja Dove.

„Boyfriend” jest noir-popowym kawałkiem, który szybko stał się niezwykle ukochanym queerowym hymnem. Utwór pokrył się złotem, ma do tej pory ponad 294 miliony streamów i zajął 2. miejsce w radiu Top 40, 10. na liście Spotify w USA i 9. w Wielkiej Brytanii.

Po debiucie na tegorocznej Met Gali ze znaną projektantką Iris Van Herpen, gwiazda pojawiła się również niedawno na Tribeca Film Festival, by zaprezentować swój doceniony przez krytyków film „Vengeance” w reżyserii B.J. Novaka, z udziałem Ashtona Kutchera i Issy Rae. Niedawno ogłoszono również, że powróci w drugim sezonie cieszącego się uznaniem serialu Apple TV+ „Schmigadoon!”.

Jako artystka o niezwykłej wizji, Dove Cameron na nowo definiuje to, co jest możliwe w ramach trzyminutowej piosenki pop. Jak ujawniła w przełomowym singlu „Boyfriend”, Dove nasyca swoją muzykę w równym stopniu dramatem i wyznaniem, surowym porzuceniem i bezwzględną samoświadomością. Intymny wgląd w jej doświadczenie jako nieheteronormatywnej kobiety, „Boyfriend” odkrywa upojne zderzenie pożądania, frustracji i nieodpartej pewności siebie, nasycając każdą linijkę intensywnością wynikającą z jej pracy jako utalentowanej aktorki.

„Boyfriend” zwraca również uwagę na wyjątkową muzykalność Cameron, cechę zainspirowaną jazzowymi i klasycznymi nagraniami, które jej zmarły ojciec często grał dla niej, gdy była dzieckiem. Po odkryciu swojej obsesji na punkcie muzyki jako młoda dziewczyna, Dove zaczęła tworzyć własne piosenki w wieku 15 lat, a następnie kontynuowała doskonalenie swojego rzemiosła, gdy jej kariera aktorska nabrała rozpędu. Podpisała kontrakt z wytwórnią Sony Disruptor Records/Columbia Records i wkrótce zadebiutowała jako wyczekiwana solowa artystka. Cameron kończy teraz pracę nad swoim albumem. Zgłębiając nieskończone zawiłości ludzkiej natury, łączy swoje mądre obserwacje z dziką wyobraźnią i czystą radością życia.

Dove Cameron - Breakfast

Listen to Breakfast by Dove Cameron.

więcej


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!