Aktualności

29-06-2022-08:42:22

Ozzy Osbourne powraca z nową muzyką

Udostępnij! Tweetnij!

Ozzy Osbourne prezentuje swój najnowszy singiel z jego nadchodzącego albumu „Patient Number 9”, który ukaże się 9 września! Artysta zapowiedział nowe wydawnictwo kilka dni temu przed właścicielami jego uznanego projektu NFT CryptoBatz.

Materiały prasowe

We wtorek posiadacze NFT CryptoBatz usłyszeli zapowiedź nowego singla na kanale Discord projektu. Ponieważ premiera zbiegła się w czasie ze światowym szczytem NFT, uczestnicy „NFT NYC” mieli również okazję wziąć udział w przedpremierze singla na tajnej imprezie odsłuchowej w Nowym Jorku.

„Patient Number 9” to pierwszy singiel wypuszczony przez utytułowanego Rock and Roll Hall of Fame oraz zdobywcę Grammy, piosenkarza i autora piosenek, od czasu jego albumu „Ordinary Man” (2020). Zważając na rekordowe liczby oczekujących na kanale Discord CryptoBatz i kolejkę pełną przybyłych z daleka na odsłuch singla fanów, wszystko wskazuje na to, że płyta wywoła ogromne zamieszanie.

Ozzy Osbourne komentuje: „Ponieważ społeczność CryptoBatz była tak wspierająca, chciałem podziękować im zapowiedzią mojej nowej piosenki”. Wiadomość jest następstwem uruchomienia CryptoBatz w styczniu 2022 roku, które wyprzedały się poniżej 60 sekund, kiedy to setki tysięcy fanów spieszyło się, aby zdobyć 1 z 9666 unikatowych nietoperzy. Projekt stał się jednym z najlepiej sprzedających się projektów NFT na rynku OpenSea.

W piosence gościnnie pojawia się Jeff Beck. Towarzyszący piosence teledysk został wyreżyserowany przez Todda McFarlane.

„Pracowałem z Ozzym w przeszłości, więc natychmiast skorzystałem z okazji, aby zrobić to ponownie… szczególnie po stronie muzycznej”, mówi Todd McFarlane. „W srogim biznesie zwanym przemysłem muzycznym każda kreatywna osoba, która przetrwała wiele dziesięcioleci kariery, wykazała się umiejętnościami, talentem i wytrwałością, które zawsze będą wzbudzać mój podziw. Ozzy pokazał wielu z nas, kreatywnych ludzi, że rzeczywiście można zarabiać na życie robiąc to, co się kocha przez prawie całe życie. Dalej, Ozzy!”.

„Patient Number 9” został napisany przez Ozzy’ego, Watta, Roberta Trujillo, Chada Smitha i Ali Tamposi i zawiera porywającą solówkę legendarnego gitarzysty Jeffa Becka (jednej z najważniejszych gościnnych gwiazd na albumie). Teledysk jest pierwszą współpracą w ramach projektu z reżyserem/producentem, laureatem nagrody Emmy i Grammy, Toddem McFarlanem. Ponadto jest to pierwszy w historii teledysk zawierający sztukę Ozzy’ego: jego ręcznie rysowane demony zostały animowane i można je zobaczyć podczas solówki Jeffa Becka.

Wyprodukowany przez Andrew Watta (który zajmował się tym samym przy „Ordinary Man”), nadchodząca płyta jest 13. solowym albumem studyjnym artysty. Jest ciężki, uderzający, historyczny – to wszystko, czego można oczekiwać od jego muzyki, a może nawet i więcej.

Ozzy zaprosił do współpracy dynamiczną obsadę. Na płycie znajdują się gitarzyści Jeff Beck, Eric Clapton, Mike McCready z Pearl Jam oraz długoletnia prawa ręka Zakk Wylde, który gra w większości utworów. Przez większość albumu na bębnach gra Chad Smith z Red Hot Chili Peppers, pojawił się tu także nieżyjący już Taylor Hawkins z Foo Fighters. Stary przyjaciel i niegdysiejszy członek zespołu Ozzy’ego, Robert Trujillo z Metalliki, gra na basie w większości utworów z albumu, a w kilku pojawia się Duff McKagan z Guns N’ Roses i Chris Chaney z Jane’s Addiction. Ponadto, współzałożyciel Black Sabbath, gitarzysta i władca riffów Tony Iommi po raz pierwszy pojawia się na solowym albumie Ozzy’ego. Album dostępny jest w przedsprzedaży!

Ozzy Osbourne sprzedał ponad 100 milionów płyt, jest jednym z nielicznych artystów, którzy mają na koncie dziesięć najlepszych albumów w ciągu ostatnich sześciu dekad, został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame jako współzałożyciel Black Sabbath, zdobył trzy nagrody Grammy, nagrodę Ivor Novello Award za całokształt twórczości od Brytyjskiej Akademii Tekściarzy, Kompozytorów i Autorów, ustanowił Światowy Rekord Guinnessa i zdobył miejsce w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd i Alei Gwiazd w Birmingham. Grał dla członków rodziny królewskiej (nawet dla królowej Anglii) i dygnitarzy na całym świecie, kontaktował się z prezydentami i występował dla milionów oddanych fanów na pięciu kontynentach.

Na początku tego roku projekt CrytoBatz Ozzy’ego został uruchomiony jako jeden z największych projektów NFT gwiazd, jaki kiedykolwiek stworzono. Obecnie znajduje się w pierwszej setce największych projektów NFT w historii i jest wyceniany na ponad 40 milionów dolarów.

Lista utworów „Patient Number 9”:
 
1. Patient Number 9 (feat. Jeff Beck)
2. Immortal (feat. Mike McCready)
3. Parasite (feat. Zakk Wylde)
4. Mr. Darkness (feat. Zakk Wylde)
5. One of Those Days (feat. Eric Clapton)
6. A Thousand Shades (feat. Jeff Beck)
7. No Escape From Now (feat. Tony Iommi)
8. Nothing Feels Right (feat. Zakk Wylde)
9. Evil Shuffle (feat. Zakk Wylde)
10. Degradation Rules (feat. Tony Iommi)
11. Dead and Gone
12. God Only Knows
13. Darkside Blues

Ozzy Osbourne, Jeff Beck - Patient Number 9 (feat. Jeff Beck)

Listen to Patient Number 9 (feat. Jeff Beck) by Ozzy Osbourne, Jeff Beck.

więcej


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!