Aktualności

29-07-2022-12:40:42

Hailee Steinfeld i Anderson .Paak w singlu „Coast”

Udostępnij! Tweetnij!

Piosenkarka, autorka tekstów oraz nominowana do Oscara aktorka Hailee Steinfeld powraca z nowym singlem zatytułowanym „Coast” we współpracy z Anderson .Paakiem.

foto: Katia Temkin

Artystka wyznała w rozmowie z „Rolling Stone”: – Jestem przeszczęśliwa, że ​​w końcu mogę podzielić się „Coast” ze światem. Ta piosenka jest dla mnie bardzo osobista; jest zainspirowana moimi kalifornijskimi korzeniami i muzyką, której słuchałam z rodziną, gdy dorastałam. Jedynym artystą, z którym mogłam współpracować przy tym utworze, był mój przyjaciel Anderson .Paak Świadomość, że pokochał tę piosenkę na tyle, że użyczył jej swojego geniuszu, jest niesamowita. Zawsze będę wdzięczna za jego wsparcie. To dopiero początek i nie mogę się doczekać, aż podzielę się z wami resztą tego, co planuję.

Anderson .Paak dodaje: – Hailee jest moją dobrą przyjaciółką. Byłem już fanem jej pracy na wielkim ekranie, ale kiedy zagrała mi „Coast”, byłem w szoku! Nie ma zbyt wielu popowych utworów z tak zaraźliwym groovem. To świetna letnia piosenka. Myślę, że nasze głosy zaskakująco dobrze się ze sobą łączą.

„Coast” to dopiero zalążek nadchodzącej muzyki od Hailee Steinfeld. W 2020 roku zaprezentowała EP-kę „Half Written Story”. Wydawnictwo z prawie pół miliardem streamów wypełniają ulubieńcy publiczności, takie jak „I Love You’s” i „Wrong Direction”. „i-D” ocenił EP-kę jako „szczerą kolekcję porządnych popowych piosenek”. Aktorka i piosenkarka jest już prawie gotowa na swój największy i najodważniejszy rozdział w dotychczasowej muzycznej karierze.

Dotychczasowa dyskografia Hailee obejmuje podwójnie platynowy debiutancki singiel „Love Myself”, poczwórnie platynowy hit „Starving”, uhonorowany podwójną platyną „Most Girls” oraz platynowe „Let Me Go” i „Rock Bottom”. Do tej pory Steinfeld zgromadziła w sumie prawie 10 miliardów streamów na całym świecie i dołączyła do Katy Perry, Charliego Puth i Meghan Trainor na trasach koncertowych.

Poza kwitnącą karierą muzyczną, Hailee wyróżnia się jako aktorka nominowana do Oscara. Ostatnio zagrała w przebojowym serialu Apple TV+ „Dickinson”, który przyniósł jej pożądaną nagrodę Peabody w 2020 roku. Pełniła również funkcję producenta wykonawczego przez wszystkie trzy sezony, a także napisała i wydała oryginalną piosenkę „Afterlife” przed pierwszym sezonem, prezentując swoje umiejętności na ekranie i poza nim. Poza rolą Emily Dickinson, Hailee wcieliła się w główną rolę Kate Bishop w przebojowym serialu Marvela „Hawkeye” dla Disney+ i dała głos Vi z „Arcane”. W lipcu 2023 roku ponownie wcieli się w rolę „Spider-Gwen” w nagrodzonym Oscarem filmie animowanym „Spiderman”.

Steinfeld zadebiutowała na dużym ekranie w filmie braci Coen z 2010 roku, „Prawdziwe męśtwo”, zdobywając nominację do Oscara dla Najlepszej aktorki drugoplanowej. W 2015 roku zagrała w przeboju „Pitch Perfect 2”, a w 2016 roku zagrała w „The Edge of Seventeen”, zdobywając dwie nominacje do nagrody Critics’ Choice i do Złotego Globu. W 2017 roku wróciła z główną rolą w „Pitch Perfect 3”, zdobywając trzy nominacje do nagrody Teen Choice Award za swoją pracę zarówno w filmie, jak i muzyce. W tym samym roku Steinfeld zdobyła także nagrodę MTV EMA, nagrodę dla Najczęściej coverowanego artysty Musical.ly na Billboard Music Awards, a także została uhonorowana przez „Variety” nagrodą Crossover Artist podczas dorocznej imprezy Hitmakers. W 2018 roku wystąpiła w hicie „Bumblebee”. Wydała także „Back To Life” – oryginalną piosenkę ze ścieżki dźwiękowej filmu.

W 2020 roku Hailee wydała utwór „Wrong Direction”, który spotkał się z szerokim uznaniem krytyków. Singiel zgromadził prawie 5 milionów streamów i przygotował grunt pod wydanie jej drugiej EP-ki „Half Written Story”. W tym roku Hailee powraca do muzyki z nowym singlem „Coast”.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!