Aktualności

30-09-2022-10:33:14

Sports Team z drugim albumem „Gulp!”

Udostępnij! Tweetnij!

Najbardziej interesujący na brytyjskiej scenie alternatywnej zespół ostatnich lat, Sports Team, wydaje swój drugi album.

Materiały prasowe

„Gulp!” to niewątpliwie bardzo dojrzała płyta, która z dozą czarnego humoru ukazuje absurdy dzisiejszego świata. Płyta powstała w różnych zakątkach Wielkiej Brytanii pomiędzy kolejnymi lockdownami. Nic więc dziwnego, że nie jest to najbardziej optymistyczny album na świecie.

Tytuł płyty został zaczerpnięty z dobrze wszystkim znanej kreskówki o Kojocie i Strusiu Pędziwiatrze. A konkretnie z powtarzającej się setki razy sceny, w której to Kojot żegna się z życiem i przełyka głośno ślinę, bo wie, że za chwilę spadnie z wielkiego klifu. Sports Team w swoim działaniu są równie nieustępliwi co Kojot. Mimo, że życie jest nieprzewidywalne i płata nam różne figle.

„Gulp!” jest następcą debiutanckiego albumu „Deep Down Happy”. Debiut Sports Team w 2020 roku został nominowany do nagrody Mercury Prize, znalazł się na 2. miejscu oficjalnych list przebojów w Wielkiej Brytanii i osiągnął największą sprzedaż dla debiutującego brytyjskiego artysty w 2020 roku w kategorii sprzedaży płyt winylowych.

W skład Sports Team wchodzą Alex Rice (wokal), Rob Knaggs (gitara rytmiczna + wokal), Henry Young (gitara prowadząca), Oli Dewdney (bas), Al Greenwood (perkusja) i Ben Mack (klawisze + perkusja). Założony w 2016 roku zespół ma na koncie dwie EP-ki „Winter Nets” i „Keep Walking!” oraz wydany w czerwcu 2020 roku debiutancki album „Deep Down Happy”, który spotkał się z szerokim uznaniem krytyków. Elektryzujące koncerty przyciągają rzeszę fanów, która uwielbia ich twórczość i ceni to, że za pomocą swojej twórczość przedstawiają obraz współczesnej Wielkiej Brytanii, a w szczególności współczesnej brytyjskiej młodzieży, ich problemy, frustracje i szaleństwa.

Tracklista:

1. The Game

2. Dig!

3. The Drop

4. Cool It Kid

5. Unstuck

6. R Entertainment

7. Kool Aid

8. Getting Better

9. Fingers (Taken Off)

10. Light Industry

Sports Team - Gulp!

Listen to Gulp! by Sports Team.

więcej


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: