Aktualności

30-09-2022-11:11:01

VV, czyli Ville Valo z HIM, zapowiada nowy album

Udostępnij! Tweetnij!

Po kilku latach wylizywania ran w cieniu heartagramu, fiński pionier love metalu znalazł pretekst do ponownego tworzenia muzyki. Swój solowy debiut zatytułowany „Neon Noir” wydaje pod pseudonimem VV. Album swoją premierę będzie miał 13 stycznia 2023.

foto: Juha Mustonen

Z artystycznego punktu widzenia główną różnicą pomiędzy HIM a VV jest dodatkowa linia w heartagramie. Nie jest to jednak zwykła linia! To tak jakby Mamas and the Papas przebrali się za Metallicę na Halloweenową imprezę w Studio 54. Kto nie chciałby tego doświadczyć? – mówi artysta.

„Neon Noir” to dźwiękowy przewodnik, który krok po kroku pokazuje, jak przetrwać, a może i cieszyć się królestwem VV — mówi o nadchodzącej płycie artysta. – To rozmazujący tusz maraton łez z odrobiną nadziei, gdzieś pomiędzy Robertem Smithem i Ozzym.

W historii alternatywnego rocka XXI wieku niewielu było artystów pokroju Ville Valo. W końcu zespół HIM, którego był frontmanem, zalicza się do jednej z najbardziej kultowych grup muzycznych tysiąclecia. Ich muzyka, przez jednych gorliwie czczona, przez innych znienawidzona, bez wątpienia wyryła w historii muzyki rockowej ślad, którego nie da się zatrzeć.

Osiem albumów, ponad 10 milionów sprzedanych płyt, nominacje do nagrody Grammy, niezliczone okładki najważniejszych magazynów muzycznych na całym świecie oraz uznanie szerokiego grona krytyków, i niezliczoną a przede wszystkim zafascynowaną do szpiku kości rzeszę fanów – to wszystko pozostawił po sobie HIM kończąc działalność w 2017 roku. Wiadomość o pożegnalnej trasie spotkała się z niedowierzaniem oraz niekończącymi się spekulacjami na temat tego czy i w jakiej postaci odrodzi się His Infernal Majesty.

Do tej pory ukazały się dwa single promujące to wydawnictwo: „Loveletting” oraz „Echolocate Your Love”.

Tracklista:

1. Echolocate Your Love

2. Run Away From the Sun

3. Neon Noir

4. Loveletting

5. The Foreverlost

6. Baby Lacrimarium

7. Salute the Sanguine

8. In Trenodia

9. Heartful of Ghosts

10. Saturnine Saturnalia

11. Zener Solitaire

12. Vertigo Eyes

Artysta będzie promował album na dwóch koncertach w Polsce. 14 lutego wystąpi w Warszawie a 15 lutego w Krakowie.

Płytę „Neon Noir” można już zamówić w preorderze:

Neon Noir

Listen to content by VV.

więcej


Sprawdź i kup bilet:
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: him, vv