Aktualności

12-01-2023-11:11:53

U2 nagrywa największe swoje hity na nowo

Udostępnij! Tweetnij!

Grupa U2 ogłosiła premierę nowego wydawnictwa – „Songs Of Surrender”. Na płytę trafi 40 największych przebojów zespołu nagranych zupełnie na nowo. Pierwszym singlem promującym album jest „Pride (In The Name Of Love)”. Premiera zaplanowana jest na 17 marca 2023.

Materiały prasowe

Sesje nagraniowe do „Songs Of Surrender” odbyły się w ciągu ostatnich dwóch lat. Kuratorem całej kolekcji jest The Edge. Na wydawnictwie U2 powraca do najbardziej uwielbianych piosenek ze swojego dorobku. W trakcie ponad 40-letniej kariery, legendarny zespół nagrał takie hity jak „With Or Without You”, „One”, „Beautiful Day” czy „Sunday Bloody Sunday”. Każdy utwór został nagrany w nowej aranżacji, a niektóre z nich otrzymały nawet nowy tekst.

The Edge wyjaśnia: – Muzyka pozwala podróżować w czasie. Byliśmy ciekawi, jak nasze wczesne piosenki brzmiałyby stworzone w XXI wieku. Z początku był to tylko eksperyment, jednak z czasem przerodził się w osobistą obsesję, ponieważ tak wiele z nich poddaliśmy nowej interpretacji. Intymność zastąpiła postpunkowy pośpiech. Tu zmieniliśmy tempo, tam dodaliśmy klawisze, a w niektórych przypadkach także akordy i teksty. Okazało się, że świetne utwory są po prostu niezniszczalne.

– Proces wyboru piosenek rozpoczął się od demówek. Wsłuchałem się w brzmienie utworów pozbawionych swoich podstawowych elementów. Kolejnym ważnym celem, który mi przyświecał, była chęć nadania piosenkom intymności, ponieważ większość z nich była pisana z myślą o występach na żywo. Przeglądaliśmy wersje demo z producentem Bobem Ezrinem i łatwo było zauważyć, które utwory miały niemal natychmiastowy sens, a które wymagały nieco więcej pracy. Wszyscy czuliśmy, że mniej znaczy więcej.

40 nagranych na nowo piosenek podzielono na cztery mini albumy nazwane na cześć członków zespołu. The Edge wspomina: – Niesamowite było usłyszeć, jak wszystkie te utwory współgrają ze sobą i układać je w odpowiedniej kolejności. Musieliśmy znaleźć pasujące przejścia, dlatego trochę bawiliśmy się w DJ-ów. Kiedy mieliśmy już cztery różne albumy, łatwo było zauważyć, kto będzie symbolicznym przywódcą każdego z nich.

Tracklista:

Side 1 – The Edge 

1. One  

2. Where The Streets Have No Name  

3. Stories For Boys  

4. 11 O’Clock Tick Tock  

5. Out Of Control  

6. Beautiful Day 

7. Bad 

8. Every Breaking Wave  

9. Walk On (Ukraine) 

10. Pride (In The Name Of Love) 

Side 2 - Larry 

1. Who’s Gonna Ride Your Wild Horses 

2. Get Out Of Your Own Way 

3. Stuck In A Moment You Can’t Get Out Of 

4. Red Hill Mining Town 

5. Ordinary Love 

6. Sometimes You Can’t Make It On Your Own 

7. Invisible  

8. Dirty Day 

9. The Miracle Of Joey Ramone 

10. City Of Blinding Lights  

Side 3 - Adam 

1. Vertigo 

2. I Still Haven’t Found What I’m Looking For  

3. Electrical Storm 

4. The Fly 

5. If God Will Send His Angels   

6. Desire 

7. Until The End Of The World  

8. Song For Someone 

9. All I Want Is You 

10. Peace On Earth 

Side 4 - Bono 

1. With Or Without You 

2. Stay 

3. Sunday Bloody Sunday 

4. Lights Of Home 

5. Cedarwood Road 

6. I Will Follow 

7. Two Hearts Beat As One 

8. Miracle Drug 

9. The Little Things That Give You Away 

10. 40


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: , u2