Aktualności

13-01-2023-12:39:56

VV (Ville Valo) prezentuje debiutancki album solowy „Neon Noir”

Udostępnij! Tweetnij!

NEON NOIR TOUR

foto: Juha Mustonen

Ville Valo komentuje premierę: – Mocno wierzę, że „Neon Noir” posypie trochę brokatu na ten mroczny, współczesny świat. To 12 lekcji o lekkomyślnej rozpuście, ale bez rozlewu krwi.

Artysta udostępił również teledysk do tytułowego utworu:

VV – „Neon Noir” – tracklista:

01: Echolocate Your Love 

02: Run Away From the Sun 

03: Neon Noir 

04: Loveletting 

05: The Foreverlost 

06: Baby Lacrimarium 

07: Salute the Sanguine 

08: In Trenodia 

09: Heartful of Ghosts 

10: Saturnine Saturnalia 

11: Zener Solitaire 

12: Vertigo Eyes 

W dniu premiery albumu, VV rusza w trasę koncertową, w ramach której zawita także do Polski. Oba koncerty są już wyprzedane.

EUROPE

13.01 – Tavastia, Helsinki (sold out)

14.01 – Tavastia, Helsinki (sold out)

15.01 – Tavastia, Helsinki (sold out)

14.01 – Stodola, Warsaw (sold out)

15.02 – Studio, Krakow (sold out)

16.02 – LMB, Prague (sold out)

17.02 – Huxley’s Berlin (sold out)

18.02 – Fabrik, Hamburg (sold out)

20.02 – Paradiso, Amsterdam

21.02 – Batschkapp, Frankfurt (sold out)

22.02 – Komplex, Zurich

24.02 – Razzmatazz, Barcelona

25.02 – La Riviera, Madrid (sold out)

26.02 – Cineteatro Capitolio, Lisbon

27.02 – Hard Club, Porto

02.03 – Alcatraz, Milan

03.03 – Backstage Werk, Munich (sold out)

04.03 – Barba Negra, Budapest

05.03 – Arena, Vienna (sold out)

07.03 – Rockhal, Esch-Sur-Alzette

08.03 – LMH, Cologne (sold out)

09.03 – Le Trabendo, Paris

UNITED KINGDOM

10.03 – O2 Academy, Bristol

11.03 – Rock City, Nottingham (sold out)

13.03 – Garage, Glasgow (sold out)

14.03 – O2 Ritz, Manchester (sold out)

15.03 – O2 Forum Kentish Town, London (sold out)

W historii alternatywnego rocka XXI wieku niewielu było artystów pokroju Ville Valo. W końcu zespół HIM, którego był frontmanem, to jedna z najbardziej kultowych grup muzycznych przełomu wieków. Ich muzyka, przez jednych gorliwie czczona, przez innych znienawidzona, bez wątpienia wyryła w historii muzyki rockowej ślad, którego nie da się zatrzeć. – Mieliśmy po prostu nadzieję, że tymczasowo przekierujemy przepływ hard rockowej krwi, od dolnych rejonów w kierunku serca – wspomina Ville Valo, siła napędowa HIM. Biorąc pod uwagę siłę symbolu Heartagram, ta sztuka muzykom z pewnością się udała.

Osiem albumów, ponad 10 milionów sprzedanych płyt, nominacje do nagrody Grammy, niezliczone okładki najważniejszych magazynów muzycznych na całym świecie, uznanie szerokiego grona krytyków oraz oddaną rzeszę fanów – to wszystko pozostawił po sobie HIM, kończąc działalność w 2017 roku. Wiadomość o pożegnalnej trasie spotkała się z niedowierzaniem oraz niekończącymi się spekulacjami na temat tego, czy – i w jakiej postaci – odrodzi się His Infernal Majesty.

– Choć rytuały pogrzebowe HIM były fantastyczne, wiele miesięcy zajęło mi lizanie ran w cieniu Heartagramu. Musiałem odnaleźć wymówkę, by ponownie wyrządzić trochę burzy i naporu. Ostatecznie postanowiłem założyć smycz mojemu czarnemu psu i zaczęliśmy razem wyć, zamiast na siebie szczekać. W taki sposób narodził się VV oraz album „Neon Noir” – opowiada Valo.

Pierwsze omeny powrotu artysty pojawiły się w 2022 w postaci trzech singli, które dały przedsmak większej całości. „Loveletting”, „Echolocate Your Love” i wreszcie „The Foreverlost” okazały się nowymi nićmi w tkaninie zaprojektowanej przez Ville. „Neon Noir” to nie tylko album – to także ponowne narodzenie uznanego artysty, który prezentuje kompletne, w pełni swoje dzieło.

– HIM był jak „Hobbit” dla mojego „Władcy Pierścieni”, a ja wciąż jestem zaszczycony, że spełniam swoje dziecięce marzenie bycia ostatnim wampirem z pulsem, który stoi na zgliszczach rock and rolla – podsumowuje VV.

Wybrane recenzje albumu „Neon Noir”:

„Neon Noir” to miłość od pierwszego przesłuchania. (…) Będziecie chcieli mieć ten album zawsze pod ręką – Metal Sucks 5/5

Jeśli Valo martwi się, czy ktokolwiek nadal będzie zainteresowany muzyką, którą robi (…) może odetchnąć z ulgą. Bo to, co osobiste, jest uniwersalne. Jeśli mówimy o tym szczerze. A on jest szczeryMetal Wani 9/10 

Odurzające rozmyślania o miłości, śmierci i seksie
Metal Hammer UK 4/5 

Warto było czekać. (…) Jeżeli już wcześniej byliście pod wrażeniem muzyki Valo, teraz możecie przygotować się na ponowne pulsowanie w blasku heartagramuKerrang! 4/5

„Neon Noir” to kolejna wspaniała pozycja w jego dyskografii. Idealnie pasuje do wszystkiego, co Valo zrobił przez lata, a jednocześnie wskazuje na rozwój artystyczny The Rockpit 9/10

Zrób sobie prezent i doświadcz magii VV, sięgając po ten album
Ghost Cult Mag 9/10źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: him, ville valo, vv