Aktualności

25-01-2023-10:08:11

Beach Weather dobrze czuje się w domu

Udostępnij! Tweetnij!

foto: Lupe Bustos

Zespół Beach Weather powraca z najnowszym singlem „Homebody”! Piosenka doceniająca zacisze domowe znajdzie się na nadchodzącym albumie grupy. „Pineapple Sunrise” ma ukazać się 3 marca.

Beach Weather - Homebody

Listen to Homebody by Beach Weather.

więcej

Wokalista grupy, Nick Santino, wyjaśnia: „«Homebody» to piosenka o byciu domatorem. I tyle. Kto chciałby wychodzić i widywać się z ludźmi, których tak naprawdę nie lubisz, kiedy możesz urządzić jednoosobową imprezę, skręcić jointa, zamówić taco i przez całą noc oglądać YouTube’a? Zdaje nam się, że ludzie naprawdę utożsamią się z tym kawałkiem. Jest jednym z naszych nowych ulubieńców”.

Premierze „Homebody” towarzyszy teledysk rodem z lat 70. Zespół włóczy się po domu szlafrokach, doceniając swój styl życia.

„Homebody” znalazł się w serwisach streamingowych niedługo po debiutanckim w programie Jimmy’ego Kimmela oraz po premierze singla i teledysku „Trouble With This Bed”. 

Początki Beach Weather – w skład którego wchodzą Nick Santino (wokal, gitara), Reeve Powers (bas) i Sean Silverman (gitara/produkcja) – sięgają 2015 roku. Trio nagrało serię EP-ek („Chit Chat”, „What A Drag” i „Basement Sessions”) i przejechało razem sporo kilometrów. W 2017 roku postanowili przerwać działalność, jednak, jak dziś wspominają, wciąż „rozmawiali wtedy prawie codziennie”.

2020 rok przypomniał im, jak bardzo lubią wspólnie pisać – to wtedy stworzyli przebój „Sex, Drugs, Etc.”. Wkrótce dało się go usłyszeć w hiszpańskojęzycznej produkcji Netflixa „Control Z”. Użytkownicy TikToka zaczęli używać piosenki na niezliczone sposoby, a jej sukces prędko dało się odczuć w serwisach streamingowych.

Przebój „Sex, Drugs, Etc.” osiągnął już ponad 350 milionów streamów i nie wykazuje oznak spowolnienia. Utwór od października pozostaje w pierwszej piątce alternatywnych kawałków. W zeszłym miesiącu Beach Weather podzielił się odświeżoną wersją piosenki, „Sex, Drugs, Etc. – Stripped Down”.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: