Aktualności

24-03-2023-18:01:48

Żabson w osobistym singlu „Tato”

Udostępnij! Tweetnij!

Artysta w nowym singlu „Tato” odkrywa swoje najdelikatniejsze i najbardziej wrażliwe oblicze. Nowa płyta Żabsona „Ostatni Ziomal” już za tydzień.

foto: god.wifi

„Tato” to najbardziej osobisty utwór w dorobku artystycznym Żabsona. Jak wspomina sam raper - to także najbardziej emocjonalny singiel zapowiadający jego nowy album „Ostatni Ziomal”. Wsłuchując się w warstwę liryczną odnosimy wrażenie jakbyśmy czytali list, który muzyk kieruje do swojego zmarłego Taty. Muzycznie utwór prowadzi melodia gitary akustycznej nagranej przez Marcina Patrzałka. Forma w której został nakręcony teledysk też jest nieprzypadkowa - Żabson intencjonalnie wybrał się do Tajlandii, żeby zrealizować zdjęcia do klipu. W ten sposób chciał oddać hołd swojemu ojcu - Stanisławowi - którego największą pasją były podróże.

“Dzisiaj premiera najważniejszego numeru z tej płyty jak nie ogólnie najważniejszego w mojej karierze. Muzyka zawsze była dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami i na wyrażanie ich. Długo we mnie kłębiły się te emocje związane ze śmiercią mojego Taty i nie wiedziałem jak sobie z tym poradzić, ale ten numer mimo trudności jakie miałem podczas nagrywania przywołał we mnie wiele dobrych wspomnień związanych z Nim. Myślę, że Tata gdzieś tam na mnie spogląda i jest dumny. Ja jestem dumny z tego że miałem takiego Tatę i jestem mu wdzięczny za całą wiedzę i miłość, którą mi przekazał i za to, że rozwijał we mnie ciekawość do świata i zawsze motywował do poszerzania swojej wiedzy o świecie. Ostatnio mi ciężko, nie trudno zauważyć że ludzie się ode mnie odwrócili i jestem jakimś wrogiem publicznym nr 1. Utwory takie jak ten przypominają mi co naprawdę ma znaczenie i po co to robię. Kocham Cię Tato, Spoczywaj w Pokoju.”

​Żabson

Premierę najnowszego wydawnictwa wyznaczono na 31 marca. Na www.internaziomale.pl trwają ostatnie dni preorderu wydania fizycznego “Ostatniego Ziomala”. Poza wydaniem CD warto zwrócić uwagę na Box Deluxe, w którym znajdziemy dodatkowo koszulkę, plakat, pakiet wlepek oraz aluminiowy bidon - wszystko utrzymane w stylistyce nowej płyty. Jednocześnie warto przypomnieć o starcie trasy koncertowej Żabsona, którą muzyk otwiera na deskach warszawskiej hali Torwar. Bilety na wybrane wydarzenia dostępne są na stronie:

Żabson | OSTATNI ZIOMAL TOUR

Żabson oraz agencja Winiary Bookings zapraszają na premierowe koncerty promujące album Ostatni Ziomal! Daj się zabrać na planetę Ostatniego Ziomala i przeżyj z nami tę muzyczną eksplorację. :flying_saucer:

więcej

„Ostatni Ziomal” - to trzeci, a zarazem ostatni z Ziomalskiej trylogii album Żabsona. Podsumowuje on drogę, którą przeszedł artysta, nie tylko jako raper, ale także jako człowiek. Album, który nie pozostawi złudzeń i wyróżni się na tle tego co ostatnio słyszeliście. Niezwykle szczery, emocjonalny i mocny krążek, zamykający pewien etap kariery Ziomala.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Żabson