Aktualności

26-07-2023-14:30:24

Mick Jagger skończył 80 lat!

Udostępnij! Tweetnij!

Mick Jagger obchodzi 80. urodziny! Z tej okazji w serwisach cyfrowych pojawiła się nowa wersja kompilacji „Forty Licks”. Dwa dni później, w piątek, do sprzedaży trafi limitowany boks z czterema winylami, ukaże się także wersja cyforwa w najwyższej jakości Dolby Atmos.

Materiały prasowe

„Forty Licks” zebrał trzy tuziny największych przebojów The Rolling Stones oraz zawierał cztery premierowe utwory. Dał także początek ogromnej trasie koncertowej Licks Tour. Światowe widowisko trwało 14 miesięcy i objęło 117 koncertów, stając się drugą najbardziej dochodową trasą koncertową w ówczesnej historii.

2,5-godzinna kolekcja zawiera 20 singli z amerykańskiej pierwszej dziesiątki, z czego 13 z nich znalazło się w pierwszej piątce, a 7 dotarło do 1. miejsca („Satisfaction”, „Miss You, „Brown Sugar”, „Paint It, Black”, „Honky Tonk Women”, „Get Off Of My Cloud” i „Angie”). Podobne statystyki pochodzą z UK – 20 piosenek z „Forty Licks” zasiadło w Top 10, z czego 16 w pierwszej piątce i 7 na szycie na listy („The Last Time”, „Jumpin’ Jack Flash”, „It’s All Over Now”, a także „Satisfaction”, „Get Off My Cloud”, „Paint It, Black” i „Honkey Tonk Women”).Pierwsze wydanie albumu sprzedało się w 7 mln egzemplarzy na całym świecie. Od tamtej pory „Forty Licks” uznawany jest za antologię kariery zespołu. Była to pierwsza kolekcja, która zgromadziła przełomowe nagrania ze wszystkich punktów ich dyskografii – od początków w Decca UK/London US (ABKCO Records), aż po założenie własnej wytwórni Rolling Stones Records.

Ponowne wydanie „Forty Licks” ucieszy zarówno długoletnich fanów Stonesów, jak i nowicjuszy. To prawdziwy wehikuł czasu, który zabiera nas w podróż przez kilka dekad i przypomina, dlaczego Stonesi stali się legendą nieustannie inspirującą kolejne pokolenia twórców.Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!