Aktualności

18-08-2023-09:18:38

Był już ogień, była lawa, teraz czas na MAGMĘ. ​

Udostępnij! Tweetnij!

Dominika Płonka, Rosalie. i Chloe Martini w najmocniejszym kobiecym trio 2023 roku. 

Materiały prasowe

Wszystko zaczęło się od współpracy Dominiki Płonki z Chloe Martini, które w zamyśle tworzyły solowy kawałek. Dominika chciała, aby ta piosenka była bardzo mocna od samego początku, która będzie jak “wyważenie drzwi”. W tym samym czasie w studiu pracowała Rosalie. i kiedy usłyszała demo “MAGMY” postanowiła się do niego dograć. 

“Siedziałam z Chloe w studiu i tak mi się spodobało to co dziewczyny zrobiły, że postanowiłam się wcisnąć do tego kawałka (śmiech). Zapytałam się grzecznie, czy mogę się dograć i się okazało, że TAK. Potem spotkałyśmy się z Dominiką i Chloe w studio i stworzyłyśmy całość. Dla mnie ten numer jest jak taka czołówka z bajki, jak z Odlotowych Agentek czy Atomówek.” - wspomina Rosalie.

Miałam rozmowę ze swoją mamą, podczas której opłakiwałam poprzednią relację, i usłyszałam od niej: ‘Dominika, ty żyjesz chyba w jakimś wyidealizowanym świecie’. I to była dla mnie ta sentencja przewodnia, którą sobie zapisałam i która zainspirowała mnie do napisanie utworu . Nagrałyśmy wstępną prevkę numeru z Chloe, którą usłyszała Rosalie. i postanowiła się dograć. To dla mnie duża nobilitacja, ponieważ od lat jestem jej fanką

 - mówi o swoim numerze Dominika Płonka. 

Czym tak właściwie jest tytułowa “MAGMA”? “Magma to emocje, jakie mi towarzyszyły w tamtym czasie - nie była to lawa, czyli silne negatywne emocje, nie był to też kamień, czyli obojętność.  Magma jest dla mnie swego rodzaju uczuciem goryczy, ale już uspokojonej” - wspomina Płonka o znaczeniu numeru. 

Singlowi towarzyszy teledysk, wyreżyserowany przez Dorotę Szulc, autorkę zdjęć dla takich magazynów jak Vogue czy Elle. Na główną koncepcję klipu wpadła Chloe Martini, nawiązując do pamiętanej przez wszystkich zabawy z dzieciństwa “podłoga to lawa”

Dominika Płonka w swojej twórczości bawi się różnymi gatunkami - contemporary R&B, soulem, alternatywnym hip-hopem oraz popem. Jej utwór “NA JAW” z Miroff feat. Wuja HZG, newonce umieścił na #4 w podsumowaniu najlepszych kawałków 2022 roku. Była nominowana do plebiscytu Sanki 2023 Gazety Wyborczej dla najbardziej obiecujących debiutantów. W 2023 roku zagrała również na NEXT FEST oraz Męskim Graniu 2023 (razem z Lowpass). We wrześniu Dominika Płonka zagra na Great September w Łodzi. źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!