Aktualności

01-09-2023-10:42:15

Aidan Bissett zapowiada nową EP-kę

Udostępnij! Tweetnij!

Już 6 października Aidan Bissett podzieli się nową EP-ką „Supernova”. Wydawnictwo zapowiada singiel „Ultraviolet”. 

foto: Shayden Schoonover

Ta kosmiczna piosenka o miłości została napisana wspólnie z Caseyem Smithem oraz Ryanem Rabinem i Benjaminem Bergerem z Captain Cuts, którzy zajęli się produkcją utworu.

13 października Aidan wyruszy w pierwszą solową trasę Supernova Tour po Ameryce Północnej. Trasa jest już wyprzedana w 90%. W ramach supportu wystąpi Anna Shoemaker.

„Supernova” ukaże się dokładnie rok po wydaniu debiutanckiej EP-ki „I’m Alright if You’re OK”, którą „Atwood Magazine” określił jako „zabawną, ognistą i poruszającą serce”. Oprócz „Ultraviolet”, znajdą się na niej trzy nowe utwory, a także zaprezentowane wcześniej single „Out Of My League”, „Bloom” i „Sick”.

Dwudziestoletni Bissett doprowadził sztukę zmieniania złamanego serca w radosne alt-popowe piosenki do perfekcji. Dotąd zgromadził już ponad 435 mln streamów i koncertował z takimi artystami jak Claire Rosinkranz, Lauv, Valley, ROLE MODEL i The Welcome Committee.

Aidan dopiero się rozkręca, ale już ma na koncie wiele pozytywnych recenzji. Jak zauważył Ones To Watch: „Bissett otwiera się w niewymuszony sposób. Przypomina wczesnego Juliana Casablancasa, łącząc indie rockowy urok The Strokes z własną, rozgorączkowaną osobowością, by stworzyć koktajl kipiący emocjami. Trudno się oprzeć”. Ladygunn chwali go za „przesiąknięte szczerością i wrażliwością pióro, tworzące teksty, które zgłębiają złożoność ludzkich emocji”. The Honey Pop podsumował: „Aidan Bissett jest artystą, na którego każdy powinien mieć oko. Mamy wrażenie, że to dopiero początek jego genialnego artyzmu”. „Wonderland” zgodził się z tym, nazywając go „nowicjuszem, którego kochamy i którego trzeba znać – jeśli nie jesteś jednym z 8 milionów fanów, których już posiada”.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: