Aktualności

07-09-2023-06:00:00

80s-owe „Byłominęło” Kwiatu Jabłoni

Udostępnij! Tweetnij!

Takich Kasi i Jacka jeszcze nie było! „Byłominęło” to ostatnia singlowa zapowiedź nadchodzącej płyty zespołu Kwiat Jabłoni („Pokaz slajdów”, Universal Music Polska). Po wielkim sukcesie „Od nowa” (pierwszego singla nagrodzonego Bursztynowym Słowikiem na festiwalu Top of the Top w Sopocie), duet przeskakuje do lat 80.

foto: Sebastian Mintus

POSŁUCHAJ TERAZ

To piosenka o rozstaniu, choć wcale nie o rozdartym sercu. Słowami i melodią chciałam spróbować wyrazić zarówno radość jak i smutek. Pierwsza z emocji wynika z poczucia ulgi, jaką przynosi wyrwanie się z ciężkiej międzyludzkiej relacji, a druga z trudności jakie zawsze pociąga za sobą rozstanie. Wszelkie końce mają w sobie smutek, ale mam wrażenie, że najczęściej wypływa z nich po czasie samo szczęście.

- mówi o numerze Kasia Sienkiewicz. 

„Byłominęło” budzi we mnie sprzeczne emocje. Z jednej strony jest w niej coś bardzo wesołego, z drugiej skupiając się na tekście zaczynam wpadać w stan co najmniej melancholijny. Jest to jedna z nielicznych piosenek na naszym trzecim albumie, która jest z nami już na tyle długo, że przechodziła przez wiele wersji samej siebie. Moja ulubiona to ta ostatnia.

- opowiada o swoim nowym utworze Jacek Sienkiewicz. 

Kwiat Jabłoni - „Byłominęło”

Posłuchaj w cyfrze: https://kwiatjabloni.lnk.to/bylomineloSingiel “Byłominęło” to kolejna zapowiedź naszego trzeciego studyjnego albumu (Universal Music Pols...

więcej

„Byłominęło” znajdzie się na trzeciej płycie zespołu o nazwie „Pokaz slajdów”. Preorder albumu jest już dostępny na stronie.
Na płycie, która ukaże się 13 października 2023 roku pojawią się goście - Adam Bałdych w utworze „Polcia” oraz Igor Herbut w „Głośniej”.

„Pokaz slajdów” będzie promowany podczas jesiennej trasy koncertowej. Zespół odwiedzi największe hale w Polsce. Pełna lista dostępnych wydarzeń znajduje się na www.kwiatjabloni.pl.  

Kwiat Jabłoni - jedyna w Polsce rozpoznawalna na szeroką skalę folk-popowa grupa. Od 2018 r. z niesłabnącą siłą oczarowuje kolejnych słuchaczy. Od czasu ukazania się w 2019 r. płyty „Niemożliwe” (ze słynnym „Dziś późno pójdę spać”) zespół nie zwalnia: tworzy kolejne hity, wydaje płyty,  koncertuje i udziela się społecznie. Liderami grupy są Kasia i Jacek Sienkiewicz.  Grupa wydała dotychczas dwa studyjne albumy. Wspomniany debiutancki krążek „Niemożliwe” i „Mogło być nic” (2021)  W 2022 r. ukazał się projekt specjalny „Wolne serca”, realizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Za ostatnie wydawnictwo zespół był nominowany do tegorocznych Fryderyków w kategoriach: Najlepsze nowe wykonanie i Najlepszy album roku (piosenka i poetycka i literacka). W tym roku zespół otrzymał dwie nagrody publiczności - Złotego Bączka (Pol’and’Rock Festival) oraz Bursztynowego Słowika (Top of the Top Sopot Music Festival).


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!