Aktualności

11-03-2024-09:11:57

Billie Eilish, Finneas i Sean Ono Lennon zdobyli Oscary

Udostępnij! Tweetnij!

Andrea i Mateo Bocelli oraz Jon Batiste uświetnili galę swoimi występami, a Slash gościnnie pojawił się w popisowym numerze Ryana Goslinga.

Materiały prasowe

Billie Eilish wraz z bratem Finneasem zdobyli drugiego Oscara w swojej karierze, triumfując w kategorii Najlepsza piosenka oryginalna za „What Was I Made For?” nagrane do filmu „Barbie”. W 2022 duet wygrał za „No Time To Die”, motyw przewodni do filmu o Jamesie Bondzie.

– Śnił mi się o tym koszmar ubiegłej nocy – powiedziała Eilish w swojej przemowie, odbierając statuetkę z rąk Ariany Grande. – Bardzo dziękuję Akademii. Nie spodziewałam się, że to nastąpi. Jestem niezmiernie szczęśliwa i zaszczycona.

Eilish podziękowała reżyserce filmu „Barbie”, Grecie Gerwig, przyjaciołom oraz dawnym nauczycielom tańca i chóru, zauważając, że ci ostatni jej nie lubili, ale dobrze wykonywali swoją pracę.

Sean Ono Lennon odebrał Oscara za Najlepszy krótkometrażowy film animowany za „War Is Over!”, którego był producentem wykonawczym. Dzieło było inspirowane utworem „Happy Xmas (War Is Over)” Johna Lennona i Yoko Ono. Ono Lennon odebrał statuetkę razem z twórcami filmu, Davem Mullinsem i Bradem Bookerem. Artysta wykorzystał moment, by uhonorować słynną mamę, bo akurat w ten weekend w Wielkiej Brytanii świętowano Dzień Matki.

Tegoroczna gala Oscarów miała dużo momentów muzycznych. Andrea i Matteo Bocelli wykonali poruszającą wersję „Time To Say Goodbye (Con Te Partirò)” podczas sekcji in memoriam, w trakcie której uhonorowano m.in. Tinę Turner, Matthew Perry’ego Billa Lee i wielu innych.

Jon Batiste wykonał nominowaną do Oscara piosenkę „It Never Went Away” z dokumentu „American Symphony”. W trakcie jego występu na ekranie wyświetlano sceny ze słynnych filmów o miłości, w tym m.in. „Zakochanego Szekspira” czy „Tajemnicy Brokeback Mountain”. Gitarzysta Guns N’ Roses Slash pojawił się bez wcześniejszych zapowiedzi, by wykonać gitarowe solo w trakcie występu Ryana Goslinga z nominowanym do Oscara „I’m Just Ken”.

Pełna lista tegorocznych laureatów Oscara dostępna jest na stronie Akademii.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!