Aktualności

10-04-2024-12:12:42

Chappel Roan prezentuje nowy singiel „Good Luck, Babe!”

Udostępnij! Tweetnij!

Uwielbiana na środkowym zachodzie USA, wschodząca ikona popu i queerowa bohaterka Chappell Roan prezentuje nowy singiel „Good Luck, Babe!”.

foto: Ryan Lee Clemens

Elektryzujący kawałek wykracza poza ramy przeciętności, łącząc nostalgiczny synth pop z lat 80. i balladowy wokal. Za sprawą surowej wrażliwości Chappell obnaża swoje emocje, śpiewając o porzuceniu osoby, z którą była w związku i odkrywaniu autentycznej miłości oraz samoakceptacji.

więcej

Musiałam napisać piosenkę o czymś, co jest powszechne u queerowych osób: zmaganiu z pogodzeniem się z samym sobą. Utwór opowiada o życzeniu powodzenia komuś, kto unika swoich prawdziwych uczuć – wyjaśnia artystka.

Media o Chappell Roan:

Roan jest popową bohaterką, której potrzebuje Ameryka TIME

Chappell przywraca dobrą zabawę. Jej debiutancki album robi to w charakterystyczny, świeży sposóbVogue

Roan wykazuje głęboką wrażliwość w opowiadanych przez siebie historiachBillboard

Chappell Roan jest szalenie rubaszna, fundując słuchaczom przejażdżkę przez seksualne i osobiste przebudzeniaRolling Stone

Jej muzyka to pełen przepychu pop nawiązujący do wczesnej twórczości Lady Gagi i Katy Perry. Znajdziemy tu zapadające w pamięć hooki i zaskakujące wersy Pitchfork

Kariera Chappell Roan rozwija się w błyskawicznym tempie, które w najbliższym czasie nie zwolniNPR

Chappell Roan ma za sobą dobrze przyjęte występy w NPR Tiny Desk, MTV Push czy w programie Stephena Colberta. Fragmenty jej wywiadów dla ABC News Live i magazynu „TIME” odbiły się szerokim echem w sieci. Artystka ogłosiła niedawno europejskie daty trasy „Midwest Princess Tour”, obiecując fanom niezapomniane koncerty wypełnione jej poruszającym głosem i magnetyczną charyzmą. Szczegóły znajdują się na oficjalnej stronie gwiazdy.

Artystka, której sceniczną prezencję docenił m.in. „Billboard”, towarzyszyła Olivii Rodrigo podczas północnoamerykańskiej części „GUTS World Tour”. Oprócz solowych koncertów Chappell szykuje się także do sezonu festiwalowego. W tym roku Roan wystąpi m.in. na Coachelli, Boston Calling, Governors Ball, Bonnaroo i innych. Tournée promujące debiutancką płytę „The Rise and Fall of a Midwest Princess” rozpocznie się 18 maja na festiwalu Hangout w Gulf Shores.

Ostatni rok to pasmo sukcesów Chappell. Artystka wydała chwalony album, dzięki któremu szybko stała się gwiazdą. Wydawnictwo znalazło się w rocznych podsumowaniach m.in. „Variety”, „Rolling Stone’a”, „Time’a”, „Vogue’a” i wielu innych redakcji. W 2023 r. Roan zagrała swoją pierwszą wyprzedaną trasę koncertową, podczas której występowała z lokalnymi drag queens.

Chappell Roan dołączyła do programu PLUS1, dzięki czemu 1 dolar z każdego biletu sprzedanego na jej koncerty trafia do fundacji For The Gworls, wspierającej czarnoskóre osoby transpłciowe. Podobnie w Europie i Wielkiej Brytanii – tym razem 1 funt/euro z każdego biletu zasili konto Kaleidoscope Trust, organizacji walczącej o prawa osób LGBTI+ w państwach ONZ i nie tylko.

Dzięki wpadającym w ucho hookom, potężnemu wokalowi i teatralnej oprawie Chappell Roan szybko stała się kultową artystką. Wokalistka ma na koncie zarówno taneczne hity (np. „Red Wine Supernova”), jak i poruszające ballady (choćby „Kaleidoscope” czy „Casual”). Przełomem w jej karierze było synthpopowe „Pink Pony Club” z 2020 r. (współtworzone i wyprodukowane przez Daniela Nigro), które nadało ton ewolucji artystycznej Roan, wytyczając jej własną ścieżkę.

Baza fanów Chappell nieustannie się powiększa. Artystka zjednuje sobie słuchaczy dzięki swojej autentyczności, otwartemu i szczeremu wyrażaniu emocji i nieskrępowanej seksualności. Spotify i Vevo wymieniają ją wśród wschodzących gwiazd, którym warto się przyglądać. 2024 r. to kontynuacja świetnej passy Roan i kolejne sukcesy na horyzoncie.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: