Aktualności

12-04-2024-09:55:06

OneRepublic wydali „Nobody (from Kaiju No. 8)”

Udostępnij! Tweetnij!

Nominowana do Grammy grupa OneRepublic udostępniła nowy singiel „Nobody (from Kaiju No. 8)”. Piosenka została napisana specjalnie z myślą o napisach końcowych nowego serialu anime, bazującego na przebojowej komiksowej serii „Kaiju No.8” (怪獣8号)”.

Materiały prasowe

więcej

Nagrodzony trzema statuetkami Grammy songrwriter i producent Ryan Tedder pracował nad nowym utworem podczas ubiegłorocznej wyprawy do Japonii. – Spotkaliśmy się z całym zespołem Kaiju. Byłem naprawdę zainspirowany postaciami i energią, której chcieli. Piosenka jest podnoszącym na duchu, jasnym elementem serialu. Napisałem tekst w moim ulubionym mieście Tokio, w kraju, który najbardziej lubię odwiedzać. Mogę śmiało powiedzieć, że Japonia była główną inspiracją dla tej piosenki – komentuje lider OneRepublic.

Singiel jest następcą ubiegłotygodniowego „I Don’t Wanna Wait”, w którym OneRepublic połączyli siły z Davidem Guettą. Gwiazdorska kooperacja zgromadziła już ponad 9 mln streamów na całym świecie.

Na czele OneRepublic stoi wspomniany wokalista Ryan Tedder, a w skład zespołu wchodzą także gitarzyści Zach Filkins i Drew Brown, klawiszowiec Brian Willett, basista i wiolonczelista Brent Kutzle oraz perkusista Eddie Fisher.

Grupa zadebiutowała wydanym w 2007 r. albumem „Dreaming Out Loud”, na którym znalazł się wielki hit „Apologize”, który rozszedł się w nakładzie ponad 20 mln egzemplarzy. „Waking Up”, czyli drugi krążek w dorobku OneRepublic, przyniósł kolejne przeboje – „All the Rights Moves”, „Secrets” i „Good Life”. W 2013 r. zespół wydał platynowy album „Native”, który promował singiel ze szczytu amerykańskiej listy przebojów „Counting Stars” (41 mln sprzedanych egzemplarzy).

Czwarte długogrające dzieło formacji – „Oh My My” – miało premierę w 2016 r. Ostatni album studyjny OneRepublic, „Human”, ukazał się 27 sierpnia 2021 r. To właśnie z niego pochodzą single „Somebody”, „Run”, „Somebody To Love”, „Wanted”, „Didn’t I”, „Better Days” i „Rescue Me”.

Niedawno zespół zaprezentował singiel „Runaway” – pierwsze nowe wydawnictwo od zeszłorocznego przeboju „I Ain’t Worried”, który znalazł się na soundtracku do filmu „Top Gun: Maverick” i zgromadził już ponad 3 mld streamów.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!