Aktualności

06-05-2024-10:09:38

Lukas Graham z singlem „Cheat Code”

Udostępnij! Tweetnij!

Mająca na koncie olbrzymi hit „7 Years” i trzy nominacje do Grammy duńska grupa Lukas Graham wraca z nowym singlem Cheat Code. To pierwsza premierowa piosenka od wydania ubiegłorocznego krążka „4 (The Pink Album)”. Nostalgiczny singiel jest pierwszą zapowiedzią nadchodzącego albumu, który ukaże się na całym świecie nakładem Universal Music Group.

foto: Frederik Barasinski

Autorami utworu są amerykański songwriter Autumn Rowe oraz holenderski producent Kizzo, który pracował m.in. z Jonem Batistem nad jego nagrodzonym Grammy krążkiem „We Are”. Kizzo ma na koncie produkcje dla takich gwiazd jak Usher, Dua Lipa, Jason Derulo czy Ava Max.

Wokale do „Chat Code” zarejestrowano przed żywą publicznością w trakcie liczącej osiem koncertów rezydentury w legendarnym kopenhaskim klubie VEGA.

– Myślę, że każdy przechodzi zmagania z utrzymaniem miłości i zapewnieniem szczęścia oraz ekscytacji w związku. Mam tajny kod, który działa na moją dziewczynę i sprawia, że nasza codzienność jest pełna przygód i zabawy. Oczywiście jest to nieco uproszczone, ale podstawowym przesłaniem jest to, by każdy odblokował swoje nieodkryte cechy, co pozwoli znaleźć nowe strony wspólnej miłości – mówi o „Cheat Code” lider zespołu Lukas Forchhammer.

W trakcie wspomnianej rezydentury w VEDZE Lukas Graham zaprosili fanów do wspólnego nagrywania podczas kameralnych występów na żywo, które funkcjonują pod wspólną nazwą „The Recording Experience”. Część zarejestrowanych wówczas partii będzie można usłyszeć na nowej płycie grupy.

„Cheat Code” ukazało się rok po premierze „4 (The Pink Album)”. Promocja tego krążka obejmowała wyprzedane trasy po Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W sierpniu 2019 r. Lukas Graham dołączyli do klubu miliarderów Spotify za sprawą przekroczenia magicznej liczby streamów przez ich wielki przebój „7 Years”, piosenki, dzięki której grupa rozpoczęła międzynarodową karierę. Multiplatynowy singiel z czołówek list przebojów utorował drogę lśniącej nieprzerwanie międzynarodowej gwieździe z Danii.

  


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!