Aktualności

31-05-2024-09:15:33

Snow Patrol wracają z nowym albumem „The Forest Is The Path”

Udostępnij! Tweetnij!

Pierwszy singiel „The Beginning” już dostępny.

foto: Tom Beard

Snow Patrol ogłosili swój wyczekiwany przez fanów powrót, zapowiadając nowy album. Krążek „The Forest Is The Path” ukaże się 13 września nakładem Polydor Records. Będzie to pierwszy album grupy od czasu wydania „Wildness” w 2018 r. Muzycy wyprodukowali materiał wspólnie Fraserem T Smithem (Adele, Dave, Stormzy). Gary Lightbody, Nathan Connolly i Johny McDaid podzielili się ze słuchaczami pierwszym singlem promującym płytę. Premierze „The Beginning” towarzyszyło ogłoszenie planowanej na przyszły rok halowej trasy po Wielkiej Brytanii i Irlandii.

więcej

Na nadchodzącej płycie Snow Patrol znajdzie się 12 utworów. W ich przygotowanie poza członkami grupy zaangażowani byli także Fraser T Smith, Will Reynolds, Roy Kerr oraz Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age). Autorem obrazu, który znajdzie się na okładce, jest Gary Lightbody.

„The Beginning” to kamień węgielny ósmego albumu grupy. Utwór powstał podczas podróży do Somerset. – Utwór powstał jednego dnia. Zrobiliśmy go od początku do końca – przyznaje Lightbody, na co Johnny McDaid dodaje: – Gary nagrał wokal w jednym podejściu. Zrobił to zaraz po napisaniu tekstu. Dzięki temu piosenka ma tę niezwykłą właściwość, że czujesz, jakbyś zaglądał do czyjejś duszy.

„The Forest is the Path” to album zakorzeniony w refleksji i introspekcji. Jednym z jego kluczowych elementów była idea przyglądania się miłości z perspektywy czasu. – Nie byłem w związku przez bardzo długi czas, 10 lat lub nawet dłużej. Miłość z odległości – nie mylić z miłością na odległość – oznacza dla mnie sposób, w jaki związek pozostaje w pamięci powiedzmy po 10 latach. Nigdy wcześniej nie myślałem o miłości w ten sposób, pisząc o niej. To tak, jakbyś był zakochany, stojąc w holu Empire State Building. Kiedy zrywasz z tą osobą, lądujesz na ulicy. Nadal widzisz budynek, ale już w nim nie jesteś. A kiedy mija 10 lat, stoisz na Brooklynie i patrzysz na panoramę Manhattanu – wyjaśnia Gary.

Temat pojawia się już w pierwszym singlu. – To w pewnym sensie podsumowanie tego albumu – sposób na spojrzenie na różne błędy, ból, który mogłem spowodować, z miejsca, w którym nic już nie boli, oczywiście z wyjątkiem wspomnień, które się przywołuje. Samo wspomnienie jest pełne cierpienia, ale wszystko dookoła już nie. Trzymasz w dłoni kulę ognia, ale teraz masz na sobie rękawiczki – podsumowuje artysta.

Snow Patrol – „The Forest Is The Path” – lista utworów:

1. All

2. The Beginning

3. Everything’s Here And Nothing’s Lost

4. Your Heart Home

5. This Is The Sound Of Your Voice

6. Hold Me In The Fire

7. Years That Fall

8. Never Really Tire

9. These Lies

10. What If Nothing Breaks?

11. Talking About Hope

12. The Forest Is The Path


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: , snow patrol