Aktualności

14-06-2024-09:51:28

Common i Pete Rock ogłosili szczegóły wspólnego albumu

Udostępnij! Tweetnij!

Artyści podzielili się z fanami nowym singlem.

foto: Monaris

Common i Pete Rock zapowiedzieli swój pierwszy wspólny album. „The Auditorium, Vol. 1” ukaże się 12 lipca nakładem wytwórni Loma Vista Recordings. Stworzony przez jednego z najbardziej sugestywnych raperów (Common) i jednego z najbardziej uznanych producentów (Pete Rock) krążek z pewnością odciśnie piętno na historii hip-hopu. Wydawnictwo jest jednocześnie przeszłością, teraźniejszością i przyszłością rapu, nawiązując do każdej dekady istnienia gatunku.

Przedsprzedaż i pre-save krążka są już dostępne, w sieci pojawił się także nowy singiel – „Dreamin’”. Premierze utworu towarzyszy publikacja materiału zrealizowanego dla VEVO.

Pete Rock jest jednym z najwspanialszych twórców nie tylko w historii hip-hopu, ale i muzyki, jakich kiedykolwiek widziałem. Praca nad płytą z nim była moim marzeniem. Kiedy już się spotkaliśmy i mogłem obcować z jego nagraniami, z jego MPC, poczułem ducha tego, co zawsze kochałem w hip-hopie i muzyce soul i co sprawiło, że chciałem być częścią tej formy sztuki. Jego bity, jego produkcja, jego skrecze zabrały mnie do miejsca, w którym mogłem być po prostu MC. Czułem się jak w domu – komentuje Common.

Pierwszym singlem zapowiadającym wspólny projekt artystów był wydany przed kilkoma tygodniami „Wise Up”. Kawałek muzycznie jest zakorzeniony w tzw. „złotej erze hip-hopu”, ale jest przy tym uniwersalny.

więcej

Common and Pete Rock – „The Auditorium, Vol. 1” – lista utworów:

1. Dreamin'

2. Chi-Town Do It

3. This Man's Arms

4. We're On Our Way

5. Fortunate

6. So Many People (ft. Bilal)

7. Wise Up

8. A GOD (There Is) (ft. Jennifer Hudson)

9. Stellar

10. Lonesome

11. All Kind Of Ideas (ft. Pete Rock)

12. When The Sun Shines Again (ft. Posdnuos of De La Soul)

13. Everything's So Grand (ft. PJ)

14. Now and Then

15. Outro

Common to nagrodzony Oscarem, Emmy oraz trzema statuetkami Grammy raper, aktor, pisarz i aktywista, który od lat nieustannie przełamuje bariery we wszystkich dziedzinach, którymi się zajmuje. W styczniu tego roku artysta wydał książkę o zdrowiu i dobrym samopoczuciu, w której zachęca czytelników do dbania o siebie poprzez umysł, ciało i duszę. W ubiegłym roku wystąpił w serialu „Silos” Apple TV+. Producenci pracują obecnie nad drugim sezonem, którego premierę zaplanowano na 2025 r. Latem 2023 r. artysta zadebiutował na Broadwayu. Ostatnimi pozycjami w dotychczasowej dyskografii artysty są wydane odpowiednio w 2020 i 2021 r. albumy „A Beautiful Revolution Pt. 1” i „A Beautiful Revolution Pt. 2”.

Pete Rock to nagrodzony Grammy DJ, producent i raper. Artysta zyskał rozgłos na początku lat 90., jako połowa uznanej grupy Pete Rock & CL Smooth. Po tym jak drogi duetu się rozeszły, Rock kontynuował karierę solową, która przyniosła mu popularność i szacunek słuchaczy na całym świecie. Chętnie łączący jazz z hip-hopem Pete Rock jest często wymieniany w gronie najważniejszych producentów w historii gatunku obok takich twórców jak Rick Rubin czy Marley Marl.

więcej


Sprawdź i kup bilet:
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!