Aktualności

01-07-2024-11:06:46

Still Woozy prezentuje album „Loveseat”

Udostępnij! Tweetnij!

Drugi krążek w karierze artysty już dostępny.

foto: Alex Kennedy

Altpopowy wokalista, songwriter i producent Still Woozy wydał swój drugi album. „Loveseat” ukazało się nakładem Interscope Records. Na płycie znalazły się m.in. znane już z singli piosenki „Shotput”, „Again”, All Your Life” i „Lemon”.

Na nowej płycie Still Woozy skupia się na opisie realiów związku, znajdując romantyzm i powody do zadowolenia nawet w najbardziej przyziemnych aspektach partnerstwa. Materiał powstawał niemal do ostatnich dni przed premierą. Piosenka „Run It Back” została ukończona zaledwie dwa tygodnie przed wydaniem krążka, ale artysta uznał, że jest zbyt wyjątkowa, by miała nie trafić na „Loveseat”. „Run It Back” to oda do bezwarunkowej miłości i świadectwo tego, jak mając przy sobie odpowiednią osobę, możemy cieszyć się nawet z najdrobniejszych rzeczy. Na nowej płycie Still Woozy kolejny raz prezentuje charakterystyczną dla siebie mieszankę urzekającego popu, liryzmu i rozmarzonych dźwiękowych pejzaży.

więcej

Od lipca do października artysta będzie koncertował w Ameryce Północnej, odwiedzając m.in. festiwale Capitol Hill Block Party, Osheaga i Austin City Limits. Artysta odwiedzi ponadto szereg kultowych miejsc, jak choćby The Salt Shed w Chicago, Pier 17 w Nowym Jorku czy Red Rocks Amphitheatre w Morrison. Szczegółowa rozpiska trasy koncertowej artysty znajduje się na jego oficjalnej stronie.

Za pseudonimem Still Woozy ukrywa się pochodzący z Portland Sven Gamsky. Tworzy psychodeliczną muzykę alternatywną, w której łączy instrumenty akustyczne i elektronikę. Na swoim debiutanckim, wydanym w 2021 r. albumie „If This Isn’t Nice, I Don't Know What Is” ostatecznie zredefiniował granice współczesnego popu, wzbogacając go o elementy soulu, folku i psychodelicznych dźwięków.

Popularność przyniosły mu takie single jak „Window”, „That’s Live” i „Woof”, z którymi artysta zawitał m.in. na Coachellę i Lollapaloozę. Still Woozy ma na koncie także wyprzedaną trasę „If This Isn’t Nice”, w ramach której koncertował w Ameryce Północnej i Europie.

Dzięki charakterystycznej mieszance rozmarzonych melodii i innowacyjnych pejzaży dźwiękowych, Still Woozy nadal urzeka publiczność, ugruntowując swoją pozycję jako jednego z najbardziej nietuzinkowych artystów we współczesnym krajobrazie muzycznym.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: