Aktualności

01-07-2024-11:29:58

Amaarae wydała poszerzoną wersję znakomicie przyjętego „Fountain Baby”

Udostępnij! Tweetnij!

Artystka będzie jedną z gwiazd Open’er Festivalu.

foto: Jingyu Lin

Mająca na koncie platynowe wyróżnienia ghańsko-amerykańska artystka Amaarae zaprezentowała swój najnowszy projekt. „roses are red, teats are blue – A Fountain Baby Extended Play” ukazało się nakładem Interscope Records. Wydawnictwo jest następcą docenionego przez krytykę albumu „Fountain Baby”, który był jednym z najbardziej chwalonych ubiegłorocznych krążków, a według Metacritic był wręcz najwyżej ocenianą płytą 2023 r. Artystka rozwija założenia tego wydawnictwa, otwierając jednocześnie nowy rozdział swojego życia, napędzany wewnętrznym pragnieniem samowyzwolenia, a jednocześnie potrzebą uhonorowania dźwięków kojarzonych z jej rodzinnymi stronami.

Nagrała popowy album roku„The Atlantic”

Amerykańska wokalistka popowa, na którą warto zwrócić uwagę„New York Magazine”

Na „Fountain Baby” artystka podkręca emocje. Czerpiąc z afrykańskich rytmów, azjatyckich standardów i punkowej wściekłości, zaprasza na ponurą przygodę do swojego świata„Rolling Stone”

Amaarae nie mieści się w jednej szufladce. Obecna generacja wschodzących gwiazd słynie ze swojej wszechstronności, a Amaarae nie jest wyjątkiem od tej regułyComplex

Sekretnym składnikiem gwiazdorskiej mocy Amaarae jest jej nieprzewidywalność. Możemy wiedzieć, skąd pochodzi, ale nigdy nie dowiemy się, dokąd zmierza
Pitchfork

To świetny album dla kreatorów gustów nagrany przez genialną kreatorkę gustów
NPR

więcej

„roses are red, teats are blue – A Fountain Baby Extended Play” pojawiło się na rynku chwilę po debiucie Amaarae na wybiegu podczas Vogue World. Artystka pojawiła się na nim obok najpopularniejszych modelek, a także czołowych gwiazd popkultury, takich jak Bad Bunny, Katy Perry, FKA Twigs, Colman Domingo, Jodie Turner Smith, Jeremy Pope czy Teyana Taylor.

Na początku tego roku Amaarae ruszyła w elektryzującą trasę koncertową, która po kapitalnych recenzjach albumu pozwoliła jej ugruntować pozycję jednej z najbardziej ekscytujących artystek na scenie. Obecnie artystka jest w trakcie kolejnej trasy i tym razem zawita także do Polski. Już w najbliższą środę Amaarae wystąpi na Open’er Festivalu w Gdyni. Po zakończeniu sezonu festiwalowego artystka będzie otwierać koncerty takich gwiazd jak Childish Gambino i Sabrina Carpenter.

„Fountain Baby” osiągnęło olbrzymi sukces, gromadząc ponad 1 mld streamów na całym świecie. Artystka skupia się na historiach z pogranicza podkreślenia siły kobiecości, obalania norm płciowych i eksplorowaniu kobiecej seksualności. Amaarae nie zapomina przy tym o swoim zachodnioafrykańskim dziedzictwie, przedstawiając je w globalnym ujęciu. „Fountain Baby” to błyskotliwy, wykraczający poza gatunkowe i geograficzne ramy album, który wyznacza jeden z kierunków przyszłości muzyki.

„roses are red, tears are blue – A Fountain Baby Extended Play” – lista utworów:

1. sweeeet

2. wanted (ft. Naomi Sharon)

3. jehovah witness

4. diamonds

5. this!

6. THUG (Truly Humble Under God)

7. Disguise Remix (ft. 6LACK)


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: amaarae