Aktualności

28-04-2010-14:58:21

Maria Peszek klubowo w Szczecinie

Udostępnij! Tweetnij!

Maria Peszek, a także Fisz i Emade, Paprika Korps oraz Kristen będą gwiazdami festiwalu Boogie Brain. Impreza odbędzie się w dniach 22-24 lipca 2010 roku w Szczecinie.

Maria Peszek fot. Kayax

Tym razem wokalistka zaprezentuje nowy projekt - Maria Peszek Klubowo. Występ od jej regularnych popisów na żywo odróżnia dobór prezentowanych utworów oraz ich elektroniczna aranżacja. Dzięki temu koncert kipi energią parkietów tanecznych.

Bracia Fisz i Emade wydali osiem różnych płyt, na których zmieniali zarówno warsztat jak i instrumentarium. Mimo to, styl Waglewskich zachowuje swoją unikatową charakterystykę - Fisza można poznać po szczerym, osobistym i skrajnie indywidualnym przekazie a Emade po subtelnych, jazzowo-chilloutowych i głębokich brzmieniach.

Grupa Paprika Korps może pochwalić się, że grała koncerty w rosyjskim Nowosybirsku i Tomsku. A to zaledwie mały ułamek spośród miejsc, które odwiedzili członkowie opolskiej formacji. Wystąpili już w ponad 25 europejskich krajach i w większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe. To pierwsza tak często koncertująca zagranicą polska kapela z kręgu muzyki reggae.

Grupa Kristen została założona w 1997 roku przez Michała Bielę oraz braci Mateusza i Łukasza Rychlickich. Twórczość formacji trudno jest zakwalifikować do jednego nurtu. Muzycy czerpią z gatunków: post punk, post rock, jazz oraz z muzyki pop.

Wymienieni wyżej artyści zaprezentują się w piątkową noc na scenie Red Bull Tour Bus.

Tegoroczny skład festiwalu Boogie Brain do tej pory przedstawia się następująco: Actress, Benji B, Catz'n'Dogz, Dixon, Fisz Emade, Henrik Schwarz, Jacek Sienkiewicz, Jahcoozi, Kristen, Łona & The Pimps, Maria Peszek Klubowo, Maximilian Skiba, MJ Cole, Ms Dynamite, My Head Is Dubby, Paprika Korps, Pol_On, Shed, Supra 1 i Zed Bias & Mc Fox.


Udostępnij! Tweetnij!