Aktualności

22-02-2012-16:28:16

Enter Shikari gwiazdą Audioriver

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Enter Shikari będzie gwiazdą tegorocznej edycji Audioriver. Udział w imprezie potwierdzili także SebastiAn, Luciano, Black Sun Empire, Byetone i Dub Phizix feat. MC DRS.

Enter Shikari fot. Warner Music Poland

Enter Shikari to autorzy znakomitej, wydanej niedawno płyty "A Flash Flood of Color". W swej muzyce łączą elementy post-hardcore'a, alternatywnego metalu, dubstepu i drum'n'bassu, a na ich koncertach moc po prostu wylewa się z głośników.

Luciano to - jak zapewnia rzecznik festiwalu, Łukasz Napora - genialny, pełen charyzmy DJ i producent, właściciel wytwórni Cadenza i głównodowodzący cyklem imprez Vagabundos na Ibizie.

W Płocku oczywiście nie może zabraknąć muzyki drum'n'bass oraz dubstep, dlatego organizatorzy sprowadzają Black Sun Empire. W podobnych okolicach muzycznych porusza się Dub Phizix, który wystąpi wraz MC DRS.

Na Audioriver wraca też electro rodem z wytwórni Ed Banger oraz eksperymentalna i bezkompromisowa elektronika. Pierwszy ze wspomnianych nurtów reprezentował będzie SebastiAn, drugi - Olaf Bender, znany jako Byetone, który wraz z Alva Noto i Frankiem Bretschneiderem prowadzi legendarną wręcz wytwórnię Raster-Noton.

Audioriver 2012 odbędzie się w dniach 27-29 lipca 2012 na plaży w Płocku oraz na tamtejszym rynku Starego Miasta.Udostępnij! Tweetnij!