Aktualności

21-03-2012-00:09:30

Acid Drinkers, Dżem oraz Chemia na Seven Festival

Udostępnij! Tweetnij!

Zespoły Acid Drinkers, Dżem oraz Chemia dołączyły do składu Seven Festival, który odbędzie się między 12 a 15 lipca w Węgorzewie.

Acid Drinkers fot. Kobaru

Grupa Acid Drinkers powstała w 1986 roku z inicjatywy basisty i wokalisty Tomasza "Titusa" Pukackiego oraz gitarzysty Roberta "Litzy" Friedricha. Od tego czasu kapela wydała piętnaście albumów, zagrali setki koncertów i zdobyli wiele nagród. Ostatnie dzieło bandu to "Fishdick Zwei - The Dick Is Rising Again", świetnie przyjęta kontynuacja płyty "Fishdick", która podobnie jak pierwsza część zawiera znakomite covery piosenek pochodzących z najróżniejszych muzycznych stylistyk.

Historia Dżemu rozpoczęła się w 1973 roku. Studyjnym debiutem był album "Cegła", wydany ponad dziesięć lat po rozpoczęciu działalności, w 1985 roku. To właśnie z tej płyty pochodzą największe przeboje formacji jak "Whisky" czy "Czerwony jak cegła". I choć zespół kojarzony jest przede wszystkim z postacią Ryszarda Riedla, to po zmianie na stanowisku wokalisty radzi sobie również dobrze. Od 2001 roku głosem Dżemu jest Maciej Balcar. W tym czasie zespół występował m.in. na Festiwalu w Jarocinie, Przystanku Woodstock, Breakout Festival, w Węgorzewie na Union Of Rock czy też jako support AC/DC i Erica Claptona na ich koncertach w Polsce. W listopadzie 2010 miała miejsce premiera ostatniego longplaya kapeli, "Muza".

Zespół Chemia powstał w 2007 roku w Warszawie z inicjatywy Wojtka Balczuna i Zbyszka Krebsa. W 2009 roku skompletowano skład i rozpoczęto prace nad materiałem. Rok 2010 przyniósł wydanie dwóch singli "Mantra" i "Jeden Świat" oraz pierwszej płyty "Dobra chemia", na której w jednym z utworów gościnnie zaśpiewał Marek Piekarczyk. W październiku 2011 ukazała się nowa płyta "O2" nagrana z nowym wokalistą, Łukaszem Drapałą.

W Węgorzewie z Chemią wystąpią gościnnie: Marek Piekarczyk, Kasia Klich, Michał Jelonek, a cały występ wzbogacą niespodzianki.

Wcześniej udział zapowiedzieli Armia, Luxtorpeda, Farben Lehre, KSU, Voo Coo, Jelonek, Power of Trinity, New Model Army, Coma oraz My Riot.

Oto ceny biletów i karnetów:
od 15 stycznia do 29 lutego: karnet "duet" - 150 zł, karnet "singel" - 90 zł, bilet jednodniowy - 50 zł
od 1 marca do 30 czerwca: karnet "duet" - 160 zł, karnet "singel" - 90 zł, bilet jednodniowy - 50 zł
od 1 lipca do 12 lipca: karnet "duet" - 180 zł, karnet "singel" - 100 zł, bilet jednodniowy - 60 zł

Udostępnij! Tweetnij!