Aktualności

05-06-2012-22:12:06

Ziggi Recado gwiazdą Reggaeland

Udostępnij! Tweetnij!

Ziggi Recado jest ostatnim headlinerem dużej sceny płockiego festiwalu Reggaeland. Impreza odbędzie się w dniach 6-7 lipca.

Ziggi Recado fot. Archiwum Artysty

- Ziggi Recado powinien nosić okulary przeciwsłoneczne, ponieważ jego przyszłość jest zbyt oślepiająca - powiedział o nim Gentleman.

Do 1999 roku artysta mieszkał na Antylach Holenderskich. Talent odkrył jednak dopiero po przeprowadzce do Rotterdamu. Debiutancki album - wydany sześć lat temu "So Much Reasons" - przyniósł mu krajową sławę. Dwie kolejne płyty utwierdziły jego status jako najważniejszego holenderskiego twórcy reggae oraz przyniosły uznanie w całej Europie. Ziggi ze swobodą porusza się w klimatach zarówno roots reggae jak i brzmień klubowych. Muzyk wystąpi nie tylko z solowym koncertem, ale obok J Booga, Chrisa Martina i Skarra Mucciego pojawi się na scenie wraz z Gentlemanem.

Poza Recado program festiwalu Reggaeland uzupełniony zostanie o występy kolejnych polskich muzyków: istniejącego od 2003 roku, prezentującego pełny przekrój muzyki jamajskiej - od ska, aż po dancehall - składu Tisztelet oraz Splendid Sound - wrocławskiego składu stanowiącego czołówkę polskich sound systemów. Na scenie soundsystemowej wystąpią ponadto Fatty Fatty i Rass Bass.Udostępnij! Tweetnij!