Aktualności

21-06-2012-16:46:42

Arrested Development i Babylon Circus gwiazdami Inne Brzmienia Art'n'Music Festival

Udostępnij! Tweetnij!

Między 6 a 11 lipca w Lublinie odbędzie się festiwal Inne Brzmienia Art'n'Music, na którym wystąpią m.in. Arrested Development i Babylon Circus.

Arrested Development fot. Archiwum zespołu

Arrested Development to jedna z ważniejszych grup w historii kultury afro i hip-hop, która na scenie prezentuje niezwykłą mieszankę cultural-southern-hiphop-folk-ethnic-funk nazywaną również life music. Zdobyli dwie nagrody Grammy i uznanie fanów na całym świecie. W swojej dyskografii mają również płytę z serii "MTV Unplugged". Twórcy przeboju "Tennessee" na koncie mają osiem albumów, z których ostatni, "Strong", wydali w 2010 roku.

Babylon Circus grają od 1995 roku. Ich brzmienie to koktajl folkloru wschodniej Europy, francuskich neorealistycznych piosenek, miejskiego reggae, wybuchowego ska, jazzu oraz punku i dubu. Trudno oderwać wzrok, gdy ci sympatyczni Francuzi są na scenie - słynny jest ich charakterystyczny styl teatru komedii.

Na imprezie zagrają ponadto Hadag Nahash - zespół z Izraela, który doskonale łączy zachodni pop i funk z elementami muzyki wschodniej, Shtetl Superstar, który tworzą muzycy pochodzący z Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Niemiec, Włoch i Izraela, Trilok Gurtu - wirtuoz instrumentu tabla, a także Fisz i Emade Tworzywo, Poluzjanci, Jorgos Skolias, Tomasz Budzyński i zespół Ukrainność. Nie zabraknie również DJ-ów - pojawią się Eltron John i DJ Jealo, The Fathers oraz Diskobajagi.

Impreza odbędzie się na Rynku Starego Miasta. Więcej informacji na oficjalnej stronie.Udostępnij! Tweetnij!