Aktualności

14-12-2012-10:55:03

Melvins zagrają na Asymmetry Festival

Udostępnij! Tweetnij!

Grupa Melvins zasila skład Asymmetry Festival. Udział potwierdzili także włoski Ufomammut oraz amerykański raper IconAclass (vel MC Dälek). Impreza odbędzie się w dniach 1-4 maja 2013 roku we wrocławskiej Hali Stulecia.

Melvins fot. Rockers Publishing

Melvins to zespół, który można opisywać przez pryzmat ich historii - ukształtowania grunge'owej sceny Seattle na początku lat 90., związków z Kurtem Cobainem, wpływu na rozwój sludge metalu dzięki swojemu charakterystycznemu brzmieniu. Amerykańska formacja działa już prawie 30 lat i nadal ma swoją muzyką wiele do powiedzenia. Melvins zwiedziło już cały świat, wydawało dla wytwórni Atlantic, grało z najlepszymi. Formacja dowodzona przez Buzza Osborne'a jest w świetnej formie, co udowodnili ukończoną niedawno 51-dniową trasą. Na Asymmetry Melvins wystąpi jako tercet z Trevorem Dunnem (Fantômas) na basie, w wersji, którą członkowie zespołu ochrzcili "Melvins Lite".

Trio Ufomammut już od ponad 13 lat zachwyca słuchaczy psychodeliczną wizją doom metalu. Muzyka Włochów to emanacja przytłaczającego brzmienia i kosmicznych odlotów okraszonych niepokojącymi samplami i pojawiającym się gdzieniegdzie wokalem. Ostatni, podwójny album grupy "Oro" udowodnił, że zespół zmierza pewnie do metalowego panteonu gwiazd. Członkowie kapeli - Poia i Urlo - współtworzą kolektyw Malleus Rock Art Lab, który słynie z autorstwa plakatów zdobiących Asymmetry Festival oraz koncerty gwiazd muzyki alternatywnej z całego świata.

IconAclass to solowy projekt amerykańskiego rapera Willa Brooksa znanego jako MC Dälek. Pierwsza płyta wydana pod szyldem IconAclass nosi tytuł "For The Ones" i jest powrotem rapera do klasycznego, autentycznego hip-hopu pełnego zaangażowanych tekstów i potężnego beatu. Muzyka projektu to nawiązanie do lat 90., prostych struktur z przesłaniem na pierwszym planie. Dälek to postać doskonale znana miłośnikom alternatywnej sceny metalowej za sprawą wspólnych tras rapera z takimi gwiazdami, jak Melvins, Tomahawk czy Isis. Will Brooks stanowi przykład muzyka, który mimo sporej renomy konsekwentnie i z własnego wyboru pozostaje w undergroundzie, wierny swoim artystycznym ideałom.

Dotychczas udział we wrocławskim festiwalu potwierdzili: Cult of Luna (SWE), Shining (NOR), The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble (NE), Amenra (BEL), Mayhem (NOR), Agalloch (US), Von Magnet (UK), Metallic Taste Of Blood (IT), Balázs Pándi (HU), Astronautalis (US), Matadores (IT). To nie koniec programu. Kolejni wykonawcy, m.in. bardzo ciekawe polskie zespoły, zostaną ogłoszone już wkrótce.

W sprzedaży dostępne są czterodniowe karnety w specjalnej, promocyjnej cenie 190 zł. W puli jest ich tylko 300. Można je kupić na stronie internetowej festiwalu Asymmetryfestival.pl oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro, Eventim, eBilet oraz Ticketportal.

Udostępnij! Tweetnij!