Aktualności

25-05-2009-11:42:53

Republika, Dżem i Turbo na 20-lecie wolnych wyborów w Warszawie

Udostępnij! Tweetnij!

4 czerwca na Placu Teatralnym w Warszawie zbierze się śmietanka polskiej ceny rockowej lat 80. Niewątpliwą atrakcją będą występy Republiki z Tomkiem "Lipą" Lipnickim, Dżem z Baskiem Riedlem oraz Turbo z Grzegorzem Kupczykiem.

- Ideą koncertu "4. Czerwca" jest połączenie dwóch pokoleń - współczesnej młodzieży oraz pokolenia, które dorastało i dojrzewało w dekadzie lat osiemdziesiątych - czytamy w notce organizatorów. - Elementem łączącym te dwie generacje będzie polska muzyka rockowa lat osiemdziesiątych. Pomysł koncertu opiera się na opowiadaniu poprzez muzykę o ostatnich dziesięciu latach komunizmu w Polsce, okresie schyłku i upadku, który przypieczętowały wybory 4. czerwca 1989 roku. Najlepszą wykładnią muzyczną w doborze programu okazała się być Lista Przebojów Programu 3 prowadzona przez Marka Niedźwieckiego.

To właśnie Niedźwiecki będzie gospodarzem imprezy.

W ramach wielkiego koncertu poza wspomnianymi pojawią się także: Perfect, Lady Pank, T. LOVE. AYA RL, Piersi, Oddział Zamknięty z Krzysztofem Jaryczewskim i Robertem Janowskim, Klaus Mitffoch, Sztywny Pal Azji, VOO VOO, Kobranocka, Dezerter + Kryzys oraz Kayah i Adam Nowak w piosence Obywatela GC.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Udostępnij! Tweetnij!