Aktualności

06-02-2013-11:40:37

Jahcoustix kolejną gwiazdą festiwalu Reggaeland

Udostępnij! Tweetnij!

Jahcoustix dołącza do składu festiwalu Reggaeland, który odbędzie się w daniach 12-14 lipca w Płocku. Muzyk po raz pierwszy wystąpi w Polsce z zespołem w pełnym składzie.

Jahcoustix fot. Jrgen Josting

W tym roku Jahcoustix obchodzi dziesięciolecie działalności scenicznej. W ciągu dekady udało mu się zyskać pozycję jednego z najważniejszych twórców sceny reggae w Europie. Jego ostatnia płyta "Crossroads" wydana w 2010 roku trafiła na pierwsze miejsce listy Amazon Reggae Sales Chart. Muzyk nagrywał z największymi gwiazdami gatunku - Shaggym i Gentlemanem. Przez drugiego z wymienionych został też zaproszony do udziału we wspólnej trasie koncertowej, najpierw po Europie, następnie także po Ameryce Południowej i Karaibach. Jednym z jego największych hitów jest utwór "Another Day", który można sprawdzić pod tym adresem.

Jahcoustix urodził się w Niemczech jako Dominik Haas, ale dużą część młodości spędził w Afryce - Liberii, Kenii i Egipcie. W Nairobi po raz pierwszy zetknął się z ruchem rastafarian i muzyką reggae. Po powrocie do Europy wraz z zespołem Dubios Neighbourhood nagrał debiutancką płytę "Souljahstice" (2003). Już rok później wydał pierwszy solowy album "Colourblind". Dobrze przyjęty krążek zaowocował dwuletnią trasą koncertową nie tylko po Europie, ale także Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Europie wystąpił m.in. na słynnym Montreux Jazz Festival. Kolejna płyta, "Grounded", powstała w 2006 roku. Dobrze przyjętą niespodzianką był akustyczny krążek "Outsideplayers" nagrany dwa lata później. Na Reggaelandzie będzie można usłyszeć przedpremierowo także utwory z najnowszej płyty Jahcoustiksa, która ukaże się jesienią.

Wcześniej udział w Reggaeland potwierdził Shaggy.

Karnety z polem namiotowym: 30 zł do 31 marca.


Sprawdź i kup bilet:
Udostępnij! Tweetnij!