Aktualności

14-02-2013-10:28:48

Gus Gus i Netsky na Audioriver

Udostępnij! Tweetnij!

Gus Gus i Netsky w wydaniu koncertowym, a także Öszibarack, DJ-e Jeff Mills i Tale of Us oraz live act Aleksa Smoke'a pod szyldem Wraetlic zobaczymy na festiwalu Audioriver.

Netsky fot. Archiwum Artysty

Najbardziej spektakularnie zapowiada się występ drum'n'bassowego producenta o pseudonimie Netsky, który nigdy wcześniej nie występował w Polsce z całym zespołem. Na scenie fani zobaczą nie tylko syntezatory czy laptopy, ale i perkusję oraz kilku wokalistów. Artysta zapewne zagra materiał z dwóch świetnie przyjętych płyt, wydanych nakładem słynnej Hospital Records.

Również w pełnym składzie, na Audioriver przyjadzie grupa Gus Gus - genialne znane islandzkie trio, umiejętnie łączące dobry pop z muzyką taneczną. Zespół z Reykyaviku na koncie ma już 8 albumów studyjnych oraz takie hity, jak "David", "Ladyshave" czy "Over", a jeszcze w tym roku fani spodziewają się następcy świetnie przyjętej płyty "Arabian Horse" wydanej w 2011 roku.

Również live, choć w pojedynkę, zagra znany szkocki producent muzyki techno, Alex Smoke, który w zeszłym tygodniu wydał solowy album pod pseudonimem Wraetlic. Nowe wcielenie jest bardziej mroczne, eksperymentalne i… pełne wokali samego Aleksa, który zarówno na płycie, jak i podczas koncertów, bardzo często chwyta za mikrofon.

Kolejne dwie gwiazdy to artyści czołowi, ale wywodzący się z różnych epok. Jeff Mills to jeden z pionierów techno, działający na scenie od początku lat 80. i mający na koncie ponad 20 albumów i niezliczoną liczbę singli. Tale of Us to z kolei odkrycie ostatnich lat - włoski duet, który w najlepszy z możliwych sposobów surfuje na fali dzisiejszej popularności dobrego house'u. Dziewiąte miejsce na liście najlepszych DJ-ów wg serwisu Residentadvisor.net najlepiej potwierdza bardzo wysoką pozycję Tale of Us.

Na festiwalu po raz pierwszy wystąpi wrocławsko-warszawski kolektyw Öszibarack. Grupa łącząca elektronikę i gitary wkrótce wydaje swój czwarty album, więc wizyta w Płocku jest jak najbardziej na miejscu.

Audioriver odbędzie się w dniach 26-28 lipca na plaży w Płocku oraz tamtejszym Starym Mieście. Oprócz koncertów na plaży, w jego skład wejdą m.in. Targi Muzyczne oraz Kino Festiwalowe.
Udostępnij! Tweetnij!


{* *}