Aktualności

15-05-2013-09:46:34

Solefald oraz In Vain pierwszy raz w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

Norwescy weterani awangardowego black metalu z grupy Solefald po raz pierwszy w karierze odwiedzą nasz kraj i 29 czerwca zagrają w krakowskim klubie Rotunda, a dzień później w warszawskiej Progresji. Będzie im towarzyszył również norweski zespół In Vain poruszający się w klimatach progresywnego death metalu.

Solefald fot. Archiwum zespołu

Wraz z nimi wystąpią: Non Opus Dei, Strommoussheld oraz Mind Affliction. Dodatkowo koncert w Krakowie otworzą grupy Ennorath oraz Inverted Mind, a warszawski gig Visions Of Tondal.

Solefald założony został w 1995 roku przez Larsa "Lazare'a" Nedlanda oraz Corneliusa Jakhellna. Zespół swego czasu był ewenementem na scenie, gdyż nikt z norweskiej sceny black metalowej w tym okresie nie wprowadzał tak licznych eksperymentów w swojej muzyce, jak m.in. operowe wokale, symfonie. Do dzisiaj Solefald jest jedyny w swoim rodzaju, łącząc elementy black metalu, punk rocka, elektroniki, viking metalu, a nawet jazzu z użyciem takich instrumentów jak saksofon. Teksty kapeli również różnią się od większości utworów black metalowych. Skupiają się głównie na tematyce konsumpcjonizmu, modzie i innych aspektach współczesnego życia. Zespół ma w dorobku 7 albumów, z których ostatni to "Norron Livskunst" z 2010 roku. W najbliższym czasie zapowiadana jest premiera kolejnego. Muzycy Solefald udzielają się w wielu innych zespołach - Age Of Silence, Borknagar, Sturmgeist, G.U.T.

In Vain do tej pory wydał dwa albumy - "The Latter Rain" i "Mantra", które w większości recenzji były wysoko oceniane. Aktualnie zespół ukończył swoją trzecią płytę, która ukaże się już w marcu 2013 roku. Za jego produkcję odpowiedzialny jest Jens Bogren z Fascination Street Studios (Opeth, Soilwork, Borknagar, etc).

Bilety w cenie 80 zł dostępne tylko i wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego Kdr.8merch.com.

W dniu koncertu bilety będzie można zakupić za 90 zł.Udostępnij! Tweetnij!