Aktualności

23-07-2013-14:44:23

Mela Koteluk i très.b też na Coke Live Music Festival

Udostępnij! Tweetnij!

Kolejni polscy artyści dołączyli do składu Coke Live Music Festival. W Krakowie wystąpią Mela Koteluk, très.b Marika ze swoim zespołem Spokoarmia, Bisz oraz Magnificent Muttley.

Mela Koteluk fot. EMI Music Poland

Z ceremonii Fryderyków 2013 Mela Koteluk wyszła z dwiema prestiżowymi statuetkami: za debiut roku i dla artystki roku. To duże wyróżnienie dla wokalistki, która świadomie romansuje z estetyką dream popu i łobuzersko puszcza oko do eklektycznych konwencji. Płynnie przechodzi od alternatywy do wysokiej klasy popu. Prasa porównuje ją do Gaby Kulki czy Kasi Nosowskiej, a sama Nosowska poleca Melę w dymku na okładce debiutanckiej płyty Meli "Spadochron".

Troje członków zespołu très.b reprezentuje pięć narodowości. Za "umiejętne połączenie siły i delikatności w muzyce, która jest jednocześnie niezależna i przebojowa" tygodnik "Polityka" nagrodził ich Paszportem. Kapituła nagrody Fryderyka przyznała im statuetkę za najlepszy debiut, chociaż już wówczas debiutantami nie byli. Zespół wydał jak dotąd dwie płyty - "The Other Hand" oraz "40 Winks of Courage", którymi zbudował mocną markę w Polsce i coraz odważniej sięga po zagraniczne rynki muzyczne.

Marika to najbardziej karaibska polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Na koncie ma cztery albumy solowe i liczne występy gościnne. Od 4 lat prowadzi własny radiowy program. Okrzyknięta Pierwszą damą polskiego dancehallu, jako jedna z niewielu Polek potrafi podawać mocno tekst w formie "nawijki". Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego. Na CLMF pojawi się ze swoim składem Spokoarmia.

Bisz - raper i poeta reprezentujący Bydgoszcz. Nagrywa solowo oraz jako członek zespołu B.O.K (BiszOerKay & Dj Paulo). Pierwszą oficjalną płytą B.O.K było "W stronę zmiany"(2011), 23 utwory oddające całokształt możliwości zespołu, od nowoczesnych produkcji po refleksyjne numery na klasycznych bitach. Klimatyczne brzmienie oraz rewolucyjne dla hip-hopu konceptualne podejście z licznymi wycieczkami w stronę filozofii i literatury, dobrym flow i zabawami słowem zjednały projektom Bisza najbardziej wymagających słuchaczy.
Magnificent Muttley stanowią klasyczne, rockowe power trio, które oldschoolowe gitarowe brzmienia zasila paliwem młodości i entuzjazmu. Świetne numery, wypełniające ich debiutancki, imienny album spowodowały, że płyta znalazła się w większości zestawień podsumowujących 2012 roku w polskiej muzyce.

Przypomnijmy, że gwiazdami festiwalu, który odbędzie się w dniach 9-10 sierpnia będą Biffy Clyro, Franz Ferdinand, Refina Spektor, Katy B, Florence and the Machine i Wu-Tang Clan.

Bilety do nabycia w AlterSklepie i w punktach sprzedaży sieci Ticketpro:
Karnet 2-dniowy: 245 zł
Karnet 2-dniowy z polem namiotowym: 275 zł
Bilety jednodniowe: 155 złUdostępnij! Tweetnij!