Aktualności

22-08-2013-12:31:57

Kroke i Megitza na folkowym festiwalu Pannonica

Udostępnij! Tweetnij!

6 września w Barcicach niedaleko Starego Sącza rusza nowy, folkowy festiwal Pannonica. Gwiazdami będą Kroke, Megitza, Dikanda i Söndörgő.

Megitza fot. Archiwum artystki

W ramach wieczornych koncertów występy zapowiedzieli polscy i zagraniczni artyści. Zagra znany m.in. ze współpracy z Nigelem Kennedym i Stevenem Spielbergiem zespół Kroke, swoim głosem i dźwiękami world music zaczaruje Megitza. W świat muzyki ukraińskiej i cygańskiej zabierze słuchaczy Angela Gaber Trio, a Beogradski Akusticni Orkestar z Serbii i grass-brassowy Sokół Orkestar z Krakowa zapewnią wybuchową mieszankę tego, co najlepsze na Bałkanach. Magiczny świat Orientu zaprezentuje Dikanda, zaś etniczne klimaty rodem z łemkowskich i bojkowskich zagród zapewni Kapela na Dobry Dzień. Ponadto wystąpią zespół Michala Smetanki ze Słowacji, Accustic Acrobats i znakomity węgierski Söndörgő.

Oprócz wieczornych koncertów, wioska festiwalowa, będzie tętnić życiem także poza koncertami. Odbywać będą się tu warsztaty muzyczne, taneczne, etnobotaniczne, rękodzielnicze, owczarskie. Będą gry terenowe, posiady i biesiady, degustacje wina. W bliskim sąsiedztwie wioski festiwalowej zostanie zlokalizowany przystanek redyku karpackiego - zagroda pasterska. Podczas festiwalu promowana będzie idea Slow Food i Slow Life i poszanowania natury.

- Festiwal folkowy Pannonica to coś więcej niż tylko żywiołowy festiwal muzyczny w formule open-air - mówi Wojciech Knapik, ze starosądeckiego "Sokoła", organizator festiwalu. - To miejsce multidyscyplinarnych spotkań muzyków i twórców lokalnych i twórców, którzy zawodowo zajmują się muzyką inspirowaną tradycyjną muzyką karpacką i środkowo-wschodnioeuropejską.

Trzydniowy karnet na cały festiwal kosztuje jedyne 25 zł (dostępny na miejscu lub online na stronie Pannonica.pl ). Pole namiotowe w cenie.Udostępnij! Tweetnij!