Aktualności

05-09-2013-16:50:49

Psychocukier nagrywa z Noonem

Udostępnij! Tweetnij!

Grupa Psychocukier kończy prace nad nową płytą zatytułowaną "Diamenty". W realizacji dzieła alternatywną formację wspiera Mikołaj "Noon" Bugajak.

Psychocukier fot. Mariusz Jabłoński

Noon znany jest z produkcji hiphopowych wydawnictw jak "Światła miasta" Grammatika, "Muzyka poważna" i "Muzyka klasyczna" projektu Pezet-Noon czy solowych instrumentalnych wydawnictw "Bleak Output", "Gry studyjne", "Pewne sekwencje" oraz "Dziwne dźwięki i niepojęte czyny".

- Poznaliśmy się wiele lat temu. Od zawsze byliśmy zachwyceni produkcją albumu "Światła miasta" grupy Grammatik (jednej z najważniejszych polskich płyt rapowych), za którą odpowiedzialny był Noon - opowiada o okolicznościach nawiązania współpracy perkusista
Psychocukru, Marcin Awerianow. - Zapytany o to, jak podoba mu się "Królestwo”, odpowiedział, że sporo by zmienił w jej brzmieniu. Postanowiliśmy więc dać mu szansę.

Demo nowego krążka powstało na początku 2013 roku, a zasadnicza część sesji rozpoczęła się 26 sierpnia. Materiał nagrywany był na setkę, z pomocą tradycyjnych technik. - Zależy mi na realistycznym i jednocześnie, podrasowanym brzmieniu instrumentów, czyli efekcie jaki
w przypadku obrazu osiąga się dzięki taśmie filmowej - opowiada Noon. Natomiast jest to tylko punkt wyjścia dla całej realizacji, będziemy eksperymentować zarówno na poziomie samego nagrywania jak i wykorzystywania różnych przestrzeni akustycznych - mówi. Eksperymenty polegają m.in. na nagrywaniu każdej z piosenek w innej przestrzeni - w tym na wolnym powietrzu.

Premiera albumu "Diamenty", który wypełnią wyłącznie piosenki w języku polskim, planowana jest na jesień tego roku. Poprzedni longplay Psychocukru to wspomniane "Królestwo" z 2011 roku.
Udostępnij! Tweetnij!