Aktualności

13-11-2013-00:21:58

Koncerty Ásgeira dopiero na wiosnę

Udostępnij! Tweetnij!

Zaplanowana w dniach 22-24 listopada polska trasa koncertowa Ásgeira została przesunięta na wiosnę przyszłego roku.

Ásgeir fot. Archiwum Artysty

Islandzki artysta z zespołem zagrają 26 marca w klubie Basen w Warszawie, 27 marca w poznańskim Spocie i 28 marca w Kinoteatrze Rialto w Katowicach. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność na nowe daty występów. Wejściówki można zwracać w punktach ich zakupu. W sprzedaży są też, w niezmienionej cenie, bilety na wiosenne terminy.

Debiutancką płytę Ásgeira zatytułowaną "Dýrð í dauðaþögn" ma w swoim domu co dziesiąty Islandczyk. Ponadto trzy ostatnie single artysty dotarły na szczyt islandzkich list przebojów, a najnowszy "Leyndarmál" pozostawał na pierwszym miejscu przez 6 tygodni. Wokalista zdobył też cztery statuetki Iceland Music Awards. Jego twórczość przywołuje skojarzenia z dokonaniami Bon Ivera, Jeffa Buckleya czy Antony & the Johnsons.

Ásgeir Trausti Einarsson wkrótce doczeka się także międzynarodowego debiutu. Piosenki z krążka "Dýrð í dauðaþögn", w anglojęzycznych wersjach i pod tytułem "In The Silence", w styczniu 2014 roku trafią do sklepów na całym świecie nakładem wytwórni One Little Indian.

Autorem wszystkich tekstów na płycie jest 72-letni ojciec muzyka, zaś w nagrywaniu nowych wersji kompozycji Ásgeirowi pomagał ceniony amerykański singer-songwriter John Grant, miłośnik jego talentu, który od jakiegoś czasu jest rezydentem wyspy gejzerów.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: ásgeir