Aktualności

18-03-2014-13:30:57

Mikromusic w obronie zwierząt

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Mikromusic zaprezentował teledysk do kawałka "Za mało".

Mikromusic fot. Bartosz Maz

Piosenka pochodzi z ostatniego albumu formacji, "Piękny koniec". Wideoklip do utworu wyreżyserował Łukasz Tunikowski. W teledysku wykorzystano materiały ukazujące cierpienie zwierząt. Z przejmującym obrazem można zapoznać się pod tym adresem.

Grupa Mikromusic do klipu dołączyła również komentarz na temat traktowania zwierząt.

- Teledysk do piosenki "Za mało" to obraz codzienności, której nie chcesz widzieć i do której nie chcesz się przyznawać. Każdego dnia w okrutny sposób traktowane są zwierzęta: hodowane nie tylko na mięso, ale również na futro, skórę, ozdoby, biżuterię. Czy masz świadomość co dzieje się za ścianą, za naszymi plecami, za płotem naszego domu? Świadomość tego, że gdy budzisz się witając kolejny dzień zaraz koło Ciebie zaczyna się kolejny dzień koszmaru zwierząt, które przez całe swoje życie cierpią w bólu i lęku, abyś mógł zjeść kolejnego kotleta, nosić skórzane rękawiczki, czy też nosić sztuczne rzęsy z futra norki? - czytamy w oświadczeniu zespołu.

Ostania płyta Mikromusic, "Piękny koniec", ukazała się 5 marca 2013 roku. Z albumu pochodzi singel "Takiego chłopaka".Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Mikromusic