Aktualności

30-05-2014-09:14:26

Faith No More na Open'erze

Udostępnij! Tweetnij!

Faith No More został ostatnim headlinerem tegorocznego Open'era. Zespół zagra w Gdyni 5 lipca.

Faith No More fot. Warner Music Poland

Choć ich ostatnie studyjne wydawnictwo ukazało się w 1997 roku, Faith No More nadal wymieniani są wśród najbardziej wpływowych rockowych zespołów na świecie. Powstali w 1981 roku w San Francisco, ale przełomem dla grupy stało się dołączenie do składu wokalisty
Mike'a Pattona i wydanie dokładnie 25 lat temu (20 czerwca 1989 roku) album "The Real Thing". Ten longplay to jednocześnie klasyka metalu jak i przykład eksperymentalnego podejścia do gatunku, łączącego się na "The Real Thing" z jazzem, funkiem i hip-hopem.

Trzy kolejne płyty formacji "Angel Dust" (1992), "King for a Day… Fool for a Lifetime" (1995) i "Album of the Year" (1997) to wydawnictwa, na których zespół nie szedł na żadne kompromisy, budując swoją pozycję najbardziej nieprzewidywalnego metalowego zespołu lat 90. Stali się legendą za sprawą świetnych koncertów, charyzmatycznego Pattona i eklektycznego repertuaru.

Wcześniej udział w festiwalu potwierdzili m.in. Foster The People, Pearl Jam, The Black Keys, Rudimental, MGMT, Phoenix, Pusha T, Foals, Warpaint, Bastille, Interpol, Haim, Darkside, Earl Sweatshirt, Metronomy, The Afghan Whigs, BANKS, Lykke Li i Jack White.

Impreza odbędzie się między 2 a 5 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Bilety na Open'er Festival do nabycia w Altersklepie oraz w Ticketpro w cenach:
Karnet 4 dni - 550 zł
Karnet 4 dni z polem namiotowym - 630 zł
Karnet weekendowy 2 dni (piątek, sobota) - 350 zł
Bilety jednodniowe - 207 zł
Udostępnij! Tweetnij!