Aktualności

18-08-2014-14:00:03

Digit All Love prezentuje "Will You Dare"

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Digit All Love opublikował teledysk do nowego singla, "Will You Dare".

Digit All Love "Will You Dare" fot. Archiwum zespołu

Utwór promuje płytę "Augusta", która dziś, 18 sierpnia, trafia do sprzedaży. Autorami wszystkich kompozycji są Maciej Zakrzewski i Joanna Piwowar-Antosiewicz, która napisała również teksty piosenek.

- Tytuł płyty został starannie przemyślany. Staraliśmy się znaleźć słowo, które będzie zrozumiałe pod wieloma szerokościami geograficznymi, a jednocześnie odda ważny okres w działalności Digit - komentuje Zakrzewski. - Sierpień to miesiąc, w którym odbyła się pierwsza próba z Asią Piwowar i miesiąc wydania pierwszej płyty razem. Wraz z wydaniem Augusty zamknęliśmy konceptualny cykl i otwieramy się na kolejny, nastawiony na interakcję ze słuchaczami.

Wideo do "Will You Dare" można obejrzeć pod tym adresem.

Zespół przygotował także niespodziankę dla fanów. W dzień premiery odda do użytku aplikację w formie playera, która umożliwi legalne przesłuchiwanie singli Digit All Love. Dodatkowo, użytkownicy będą mogli skorzystać ze specjalnej platformy pozwalającej na kontakt z zespołem poprzez news feed oparty na zawartości profilu na Facbooku. Pierwsza wersja aplikacji jest dostępna tylko dla urządzeń opartych na systemie iOS, w niedalekiej przyszłości pojawi się również na Androidach.

Digit All Love łączy elektroniczne brzmienia z klasyczną sekcją smyczkową. Od początku kojarzony z nurtem trip-hopu, balansuje pomiędzy mrocznymi i melancholijnymi dźwiękami, równoważonymi przez dynamiczne partie wiolonczeli, altówki i skrzypiec.

W dotychczasowym dorobku grupy znajdują się dwie płyty "Digit All Love" (2007) i "V" (2010).
Udostępnij! Tweetnij!