Aktualności

04-03-2015-10:47:10

Nowe Sytuacje - Republika, Mela Koteluk i Sebastian Riedel z zespołem Cree na Life Festival

Udostępnij! Tweetnij!

Nowe Sytuacje - Republika, Mela Koteluk oraz Sebastian Riedel & Cree - dołączają do artystów tegorocznego Life Festival Oświęcim na specjalnej scenie "Made in Poland".

Republika, Piotr Rogucki, Tymon Tymański i Jacek Szymkiewicz fot. Andrzej Świetlik

Nowe Sytuacje - Republika to projekt stworzony przez muzyków oryginalnego składu zespołu Republika, do których dołączyli wokaliści Tymon Tymański, Piotr Rogucki i Jacek Bończyk. Ogromny sukces trasy koncertowej "Nowe Sytuacje Live 2014" zachęcił muzyków grupy do prezentowania również innych nagrań z repertuaru zespołu Republika. W tym roku Nowe Sytuacje proponują koncerty w oparciu o płytę "Masakra", wzbogacone o największe przeboje Republiki. Podczas koncertu na LFO możemy się zatem spodziewać przebojów takich jak "Mamona", "Śmierć w bikini" czy "Obcy astronom".

Mela Koteluk od momentu pojawienia się na polskiej scenie muzycznej, nie jest kolejną nową wokalistką, ale zjawiskiem. Pomimo wydania zaledwie dwóch płyt, potrafiła stworzyć własny muzyczny styl. Uwielbiana przez fanów i doceniana przez krytyków. Jej debiutancki album "Spadochron" zdobył dwa Fryderyki. W listopadzie ubiegłego roku ukazała się druga płyta Meli Koteluk "Migracje", która przyniosła przeboje takie jak "Fastrygi" czy "Żurawie origami".

Trzeci z ogłoszonych dziś artystów, Sebastian Riedel z grupą Cree to klasyk blues rockowego polskiego brzmienia. Syn legendy polskiego bluesa - Ryszarda wokalisty Dżemu, od ponad dwudziestu lat z Cree wykonuje muzykę nawiązującą do stylistyki lat 60. i 70.

Udział wcześniej potwierdzili Jessie Ware, LemON, Kensington, Hey, Goran Bregović i Kayah.

Karnety na LFO2015 jeszcze do 31 marca są dostępne w promocyjnych cenach (od 229 zł), natomiast bilety jednodniowe kosztują obecnie od 149 zł.Udostępnij! Tweetnij!