Aktualności

18-05-2015-12:36:46

Mono na koncercie w Warszawie

Udostępnij! Tweetnij!

22 października w stołecznej Proximie wystąpi Mono. Japońska grupa pojawi się w Warszawie w związku z promocją albumów "The Last Dawn" i "Rays of Darkness". Mono nie będą jednak jedyną gwiazdą wieczoru - skład tego koncertu uzupełnią jeszcze dwie zagraniczne grupy, których nazwy poznamy na początku czerwca.

Mono fot. Archiwum zespołu

Mono działają wspólnie od 1999 roku. Grali już w najbardziej prestiżowych salach Nowego Jorku, Londynu czy Tokio, doskonale są też znani polskiej publiczności, a ich występy określić można raczej mianem spektakli niż koncertów. W październiku 2014 roku ukazał się podwójny, konceptualny album "The Last Dawn / Rays Of Darkness". Płyty w znacznym stopniu różnią się od siebie - pierwsza jest zdecydowanie lżejsza, słuchać tu inspiracje muzyką filmową i shoegaze'em. To klasyczna płyta Mono, którą jednak wyróżnia na tle innych brak instrumentów smyczkowych, z którymi zespół przez wiele lat bardzo mocno kojarzono. "Rays Of Darkness" z kolei to pierwsza płyta Mono od 15 lat, na której nie ma instrumentów orkiestrowych. To album znacznie mroczniejszy i cięższy, ale równie niesamowity i ciekawy, doskonale komponuje się z dotychczasowym dorobkiem zespołu.

Bilety na koncert są już dostępne w stałych punktach sprzedaży. Kupić je można na stronach Go-ahead.pl, Biletomat.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: mono