Aktualności

25-05-2015-15:58:41

Bob Geldof z The Boomtown Rats i Biohazard zagrają w Lublinie

Udostępnij! Tweetnij!

21 czerwca 2015 roku na stadionie Lublin Arena wystąpi irlandzki wokalista Bob Geldof wraz ze swoim zespołem The Boomtown Rats oraz amerykańska formacja Biohazard.

Bob Geldof fot. Archiwum artysty

Bob Geldof to nie tylko legendarny muzyk, wokalista i autor tekstów, ale też aktor (główna rola Pinka w filmie Alana Parkera "The Wall") i działacz społeczny, twórca i organizator wielkich charytatywnych koncertów Live Aid (1985) i Live 8 (2005). Wraz wyrosłym z nurtu nowej fali rockowym zespołem The Boomtown Rats wylansował wiele światowych przebojów, w tym "Like Clockwork", "Someone's Looking at You", "Banana Republic" i "I Don't Like Mondays", jeden z największych hitów lat osiemdziesiątych. Grupa, rozwiązana w 1986 roku, reaktywowała się dwa lata temu, wydając składankę "Back to Boomtown: Classic Rats Hits" i ruszając w światowe tournée.

Pochodząca z Brooklynu w Nowym Jorku grupa Biohazard powstała w 1987 roku i należy do czołowych przedstawicieli muzyki łączącej w sobie takie style jak hardcore, punk, metal i rapcore. Światową sławę zdobyła na początku lat 90. dzięki płytom "Urban Discipline" i "State of the World Address", zawierającymi tak popularne utwory jak "Punishment", "Shades of Grey" czy "Tales From the Hard Side". Ostatni album zespołu, "Reborn in Defiance", ukazał się w 2012 roku.

Bilety trafią do sprzedaży w poniedziałek 25 maja o godzinie 12.00 i będzie je można kupić w cenie 20 złotych na stronach: eBilet.pl, Kupbilet.pl, Eventim.pl oraz Booklik.com.

Udostępnij! Tweetnij!