Aktualności

01-06-2015-12:31:39

Speculum i Dubioza Kolektiv supportami Faith No More

Udostępnij! Tweetnij!

29 maja, występem na niemieckim Grune Holle Festival, Faith No More zainaugurował europejską trasę koncertową. Dokładnie za tydzień, 8 czerwca, kapela zagra w Tauron Arena Kraków. W roli supportów pojawią się Speculum i Dubioza Kolektiv.

Dubioza Kolektiv fot. Archiwum zespołu

Nasza rodzima formacja Speculum zadebiutowała jesienią zeszłego roku. To supergrupa złożona z osobowości polskiej sceny muzycznej, a tworzą ją: Brat Figo (Figo Fagot), Dr Yry (El Doopa), Badhed, Kiwi i Monter (Cremaster), podczas koncertu na pewno nie zabraknie utworów z debiutanckiego "Brak CD" i być może pojawią się też kompozycje z nadchodzącego nowego krążka, nad którym właśnie trwają prace.

Natomiast bezpośrednio przed Faith No More wystąpi bałkańska torpeda, kapela z Bośni i Hercegowiny, która w swojej twórczości łączy elementy reggae, dubu i rocka, Dubioza Kolektiv. Grupa działa od 2003 roku i jest laureatem m.in. nagrody MTV EMA Best Adria Act. W 2013 roku ukazał się album "Apsurdistan", a nowy krążek zapowiada EP-ka "Happy Monday", którą pobrać możne ze strony zespołu Dubioza.org.

Bilety na koncert nadal dostępne są w sprzedaży.


Udostępnij! Tweetnij!