Aktualności

17-07-2015-02:42:21

The Fall gwiazdą łódzkiego Domoffonu

Udostępnij! Tweetnij!

29 sierpnia w kompleksie Off Piotrkowska w Łodzi odbędzie się Domoffon, jednodniowy festiwal muzyki alternatywnej. Gwiazdą będzie brytyjska formacja The Fall.

The Fall fot. Archiwum zespołu

Istniejący nieprzerwanie od ponad 35 lat The Fall tworzy muzykę, która urzeka brudem i monotonią. Twórczość bandu określano jako przeniesienie atmosfery utworów Velvet Underground do epoki angielskiego niżu, przełomu lat 70. i 80. Łączący w sobie tradycje angielskiej muzyki pubowej, punk rocka, nowej fali oraz awangardowego minimalizmu, niepowtarzalny styl zespołu znalazł tysiące zwolenników. Charakterystycznym elementem utworów The Fall jest melodeklamowany i nieco bełkotliwy wokal Marka E. Smitha. Zespół przyjedzie promować 31. album, "Sub-Lingual Tablet", który miał premierę w maju 2015 roku.

Udział w imprezie potwierdzili ponadto DJ-ka i producentka z Hamburga Helena Hauf, współpracujący z Asfalt Records hiphopowy twórca Taco Hemingway, duet Sny proponujący hip-hop zabarwiony dubem i analogową elektroniką, Wild Books, którzy lubią DIY, punk, psychodelię i hałas, a także trio Ukryte Zalety Systemu łączące ostre i chłodne brzmienia, Nagrobki, których muzyka to wypadkowa zimnej fali i noise'u oraz rockandrollowy Psychocukier.

Występy gwiazd festiwalu na scenach plenerowych będą trwać od godziny 14 do godziny 23:00. Po godzinie 23:00 koncerty przeniosą się do wybranych lokali.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: the fall