Aktualności

30-01-2016-17:58:23

Two Timer wraca z nową płytą

Udostępnij! Tweetnij!

28 marca ukaże się album zespołu Two Timer zatytułowany "The Big Ass Beer To Go".

Two Timer fot. Marta Nowicka

Dzieło inspirowane jest podróżą do miejsc uznanych za kolebkę bluesa i rock and rolla - Memphis oraz mniejszych miasteczek w delcie Missisipi. - Wierzymy, że jego zawartość połączy was z duchem miejsc, które odwiedziliśmy, z dobrymi i złymi relacjami, z cyklem narodzin i śmierci i z korzeniami muzyki, którą gramy - zapowiadają muzycy. - Każdy z nas starał się przenieść do muzyki sto procent emocji, więc mamy nadzieję, że to, co ten album zawiera, jest prawdziwe.

Formacja, której charakterystyczne brzmienie opiera się na energetycznym, elektrycznym bluesie, zarejestrowała swój najnowszym materiał w listopadzie zeszłego roku w Perlazza Studio w Poznaniu. Na krążku znajdzie się 12 autorskich utworów.

Zestaw promuje "Some New Boogie, Right?". Towarzyszący piosence klip można sprawdzić pod tym adresem. - Ten numer powstał pod wpływem twórczości Canned Heat - opowiada wokalista Piotr Gorzkowski. - W warstwie tekstowej inspiracją było zawarte w refrenie pijackie motto, wiszące nad barem w jednym z klubów, które odwiedziliśmy.

Grupa Two Timer powstała pod koniec 2008 roku. Imienny debiut kapeli ukazał się 7 czerwca 2014 roku. Formacja działa w składzie: Piotr Gorzkowski - wokal, Ernest Kałaczyński - gitara, Łukasz Rudnicki - bas, Wojciech Rudziński - harmonijka ustna, Max Psuja - perkusja.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Two Timer