Aktualności

01-02-2016-13:38:12

Magda Umer w duecie z Wojciechem Waglewskim

Udostępnij! Tweetnij!

Piosenka Wojciecha Waglewskiego "Pora by się rozstać" to kolejny singel promujący płytę "Duety - tak młodo jak teraz…" Magdy Umer.

Magda Umer i Janusz Gajos fot. E. Gajos

Utwór, który na album "Duety..." został na nowo zaaranżowany, Magda Umer usłyszała po raz pierwszy w kinie, na projekcji filmu "Był sobie dzieciak" w reżyserii Leszka Wosiewicza (tytuł roboczy:" Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego). - Dzisiaj, bez ognia i walącego się świata z 1944 roku, jest to piosenka o końcu uczucia - mówi artystka. - Czyli w pewnym sensie także o zawaleniu się świata. Bez tylu ofiar na szczęście. Barwę głosu pana Wojtka uwielbiam nie od dzisiaj i cieszę się, ze mogłam go poznać osobiście, bo jego jednego z moich gości na tej płycie nie znałam osobiście wcześniej.

Nagrania można posłuchać pod tym adresem.

Longplay "Duety - tak młodo jak teraz…" miał premierę w październiku 2015 roku. W duetach z Magdą Umer zaśpiewali: Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Piotr Machalica, Maciej Stuhr, Anna Maria Jopek, Stanisław Sojka, Wojciech Waglewski, Grzegorz Turnau, Artur Andrus, Janusz Strobel, Jacek Kleyff, Wojciech Mann oraz Jeremi Przybora.Udostępnij! Tweetnij!