Aktualności

03-02-2016-02:52:28

Komety grają Partię

Udostępnij! Tweetnij!

5 marca w warszawskiej Cafe Kulturalna odbędzie się koncert "Komety grają Partię" oraz premiera albumu z zapisem pożegnalnego koncertu Partii.

Komety fot. Jimmy Jazz Records

W marcu 2016 roku mija 20 lat od debiutanckiego koncertu Partii w żoliborskim kinie Tęcza. W ciągu swojego istnienia zespół zdążył nagrać 4 płyty ("Partia", "Dziewczyny kontra chłopcy", "Żoliborz Mokotów", "Szminka i krew"), na których takie brzmienia jak swing, rockabilly, ska i bigbit łączył z punkową energią, atmosferą ówczesnej Warszawy i wpływami polskiej pop-kultury lat 50., 60., 70..

Grupa przez wielu nazywana dziś legendarną i kultową odcisnęła piętno na rodzimej scenie muzycznej, stając się inspiracją dla wielu artystów. Na składance "Tribute to Partia", wydanej w 2005 roku, swoje interpretacje przebojów zespołu zaprezentowały tak różnorodne formacje jak: Pustki, Happysad, Vespa, Muchy, The Analogs czy Mitch & Mitch.

Zespół Partia zakończył działalność w 2003 roku, a pożegnalny koncert odbył się w nieistniejącym już klubie Galeria Off. Materiał zarejestrowany na tym koncercie ukaże się nakładem wydawnictwa Thin Man Records tylko w wersji winylowej (10'' w kolorze czerwonym), a jego premiera handlowa odbędzie się właśnie 5 marca, podczas koncertu w Cafe Kulturalna.

Lesław własną muzyczną filozofię kontynuował w swoim drugim muzycznym projekcie, czyli Kometach. Pierwsza płyta, zatytułowana po prostu "Komety" i nagrana w stylu rockabilly z lat 50. z kontrabasem i czystą gitarą, ukazała się w 2003 roku.

Od tego czasu warszawska formacja nagrała jeszcze 4 krążki studyjne i jeden koncertowy, kształtując swój oryginalny, nawiązujący do bogactwa brzmień minionych dekad, styl.

Przed Kometami wystąpią grupy Fertile Hump oraz Klarknova.

Bilety 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu).


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: komety