Aktualności

31-03-2016-12:23:30

Agi Brine rozgrzeje przed Elliphant

Udostępnij! Tweetnij!

Agi Brine pojawi się w roli supportu przed koncertami Elliphant, które odbędą się 3 kwietnia w Krakowie w klubie Rotunda, 4 kwietnia w Warszawie w Proximie oraz 5 kwietnia w poznańskim Eskulapie.

Agi Brine fot. Archiwum artystki

Agi Brine jest kimś znacznie więcej niż kolejną dziewczyną, która miesza style i flirtuje z elektroniką. Jest zaprawionym w bojach muzykiem, który dzięki doświadczeniu z gry w wielu projektach, zapoczątkował własny styl, któremu nareszcie przyszedł czas, by nadać ostateczny kształt. Aga Bigaj, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko poznańskiej artystki, w swoim brzmieniu łączy inspiracje songwriterskim popem spod znaku Tori Amos i pełnym kobiecego wdzięku R&B w stylu Aaliyah. Te dwie postacie miały największy wpływ na wrażliwość i estetykę twórczości Brine. To nietuzinkowe połączenie wzorców poskutkowało tym, iż Brine z łatwością przechodzi od zwiewnych kompozycji o delikatnych strukturach do emocjonalnych i dynamicznych utworów emanujących drapieżną kobiecością. To właśnie kobiecość jest cechą wybijającą się na pierwszy plan w przypadku twórczości artystki. Bez względu na obrany kierunek, Agi Brine nie idzie na skróty - jej utwory to bogate w warstwie muzycznej kompozycje, w których nie brakuje melodyki i spójności. Już niebawem światło dzienne ujrzy EP-ka Agi Brine zatytułowana "Filling Empty Spaces". Promuje singel "Tik Tok". Wideo do piosenki można sprawdzić pod tym adresem. Prócz Brine, koncertowy skład zespołu uzupełnia niezwykle utalentowana perkusistka Wiktoria Jakubowska.

Przypomnijmy, że Elliphant wystąpi przed polską publicznością zaledwie kilka dni po wydaniu swojej nowej płyty "Living Life Golden". Premiera krążka odbyła się 25 marca.

Bilety w cenie 85 złotych dostępne są w bileterach Empik, Sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci Ebilet.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl, Biletin.pl, Biletomat.pl oraz na Goodmusic.pl.Udostępnij! Tweetnij!