Aktualności

04-04-2016-14:25:07

Explosions In The Sky przyjadą do Polski z nowym albumem

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Explosions In The Sky 19 października zagra w warszawskiej Progresji.

Explosions In The Sky fot. Archiwum zespołu

Teksańczycy wracają do naszego kraju po 12 latach przerwy i zagrają dla polskich fanów wyjątkowy koncert, z okazji promocji świeżo wydanego albumu "The Wilderness".

Ich przygoda rozpoczęła się w 1999 roku w Teksasie, a dzisiaj tak naprawdę każdemu fanowi muzyki post-rockowej nie trzeba szczególnie przedstawiać tego zespołu. Przez 17 lat działalności, z dorobkiem 11 albumów w swojej dyskografii, ugruntowali swą pozycję na scenie post-rockowej. Ten amerykański kwartet zasłynął z tworzenia muzyki instrumentalnej o ogromnym ładunku emocjonalnym. W ich utworach dominują melancholijne dźwięki, z narastającym napięciem, przerywane agresywnymi, gitarowymi melodiami. Ostatnie lata w ich wykonaniu to przede wszystkim tworzenie soundtracków do filmów, a na przestrzeni tych lat stworzyli 4 takie wydawnictwa.

Najnowszy album "The Wilderness", który ukazał się 1 kwietnia tego roku, to pierwszy autorski album zespołu od 5 lat. Pomimo że Amerykanie aktywnie działają od 1999 roku, a w 2014 roku nagrali soundtrack do filmu "Manglehorn" z Alem Pacino i Holly Hunter, to ich ostatni materiał studyjny, który nie jest ścieżką dźwiękową, to "Take Care, Take Care, Take Care" z 2011 roku, który dotarł na 16. miejsce listy sprzedażowej w USA i 58. pozycję na liście w UK. Fani na całym świecie czekali niecierpliwie na nowy album, aż po 5 latach otrzymali od Teksańczyków 9 przemyślanych kompozycji na "The Wilderness". Trzymających w napięciu i przenoszących słuchacza w podróż po post-rockowych, wspartych elektroniką, bezdrożach, pozwalających zapomnieć na chwilę o otaczającym nas świecie.

W swoim gatunku porównywani są często do takich zespołów jak Godspeed You! Black Emperor czy Mogwai. Za swoją muzykę, która była wykorzystywana w filmach, serialach czy grach komputerowych byli nagradzani na wielu festiwalach, a podczas niezliczonych koncertów mieli okazję dzielić scenę z takimi uznanymi markami jak Nine Inch Nails czy Fugazi.

Od dzisiaj przedsprzedaż jest dostępna wyłącznie na platformie Songkick.com w cenie 112 zł.

Od 8.04 (piątek) przedsprzedaż ogólna wystartuje na stronie Pwevents.pl i w systemach Ticketpro.pl, Eventim.pl, Biletomat.pl, eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik, Media Markt i Saturn. Informacje na temat ceny wkrótce.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!