Aktualności

05-04-2016-10:55:58

5'Nizza wraca do Warszawy

Udostępnij! Tweetnij!

Ukraiński duet 5'Nizza po 9 latach wraca do Warszawy i 23 czerwca wystąpi w klubie Progresja Music Zone.

5'Nizza fot. Archiwum zespołu

Zespół tworzy eklektyczną mieszankę stylów, łącząc reggae, ragga, hip-hop i beatbox, a także muzykę kabaretową, jazzową, a nawet punkrockową. W opinii krytyków i publiczności ich twórczość zajmuje wysokie miejsce wśród takich sław gatunku jak Bob Marley (ich cover piosenki "Jammin'" uważany jest przez wielu za najlepszy cover piosenki Boba Marleya) czy Manu Chao. Na szczyt wspięli się bez większego wysiłku. By osiągnąć sukces nie potrzebowali wielkich pieniędzy, reklamy czy intratnych znajomości. Zdobyli uznanie fanów dzięki swemu uporowi, talentowi i przede wszystkim oryginalnemu stylowi. Te wszystkie czynniki przyczyniły się do tego, że na ich koncerty przychodzą tysiące oddanych fanów, wypełniając największe kluby w całej Europie.

Tworzą w dwóch językach: rosyjskim i ukraińskim. Powstali w 2000 roku w Charkowie. Za całym przedsięwzięciem stoją dwaj młodzi Ukraińcy Andriej "San" Zaporożec i Siergiej Babkin. Ich pierwszy nieoficjalny album został nagrany w moskiewskim studiu niewielkim sumptem. W krótkim czasie rozszedł się on w ogromnym nakładzie pirackimi kanałami. Niedługo po tym nagrano drugi, już oficjalny album z tymi samymi kompozycjami wzbogaconymi o kilka dodatkowych utworów. Między koncertami na całym świecie powstawał materiał na trzecią płytę, jednak ze względu na okoliczności i odmienne wizje artystyczne członków nie został wydany.

Wtedy też Panowie postanowili, że 5'Nizza przejdzie do historii jako akustyczny duet z dwoma albumami. W 2007 roku zespół zawiesił działalność, a każdy z przyjaciół postanowił skupić się na solowych projektach. Zagrali wówczas pożegnalne koncerty w Warszawie i Krakowie, które wyprzedały się na pniu.

Dokładnie 4 marca 2015 świat obiegła informacja, że grupa podjęła decyzję o reaktywacji, a już 21 kwietnia na kanale YouTube grupy został opublikowany klip z nową piosenką "I Believe In You".

Ceny biletów: przedsprzedaż - od 99 zł; w dniu - 133 zł.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: 5'nizza